...

Norime įsteigti UAB įmonę, kuri prekiaus lengvųjų automobilių padangomis.

Žinių bazė

2014.01.03

Laba diena. Norime įsteigti UAB įmonę ir atidaryti parduotuvę, kurioje bus prekiaujama lengvųjų automobilių padangomis. Kokie yra reikalavimai (leidimai, dokumentacija) atidarant tokio tipo parduotuvę? UAB įstatinis kapitalas bus 10 000,- Lt. Įmonę steigsime dviese (šeimos verslas). Komercinės patalpos yra ir jas nuomosimės. Patalpos suremontuotos, mums reikės tik įrengti (pastatyti stelažus prekėms, įsigyti kasos aparatą). Prekes laikysime (sandėliuosime) nuosavose patalpose (garaže). Tiekėjai bus iš Lietuvos ir kt. Europos Sąjungos šalių. Pardavinėsime naudotas, restauruotas bei naujas automobilių padangas.

Temos: , , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Dr. Dalia Foigt-Norvaišienė

Advokatė, teisės patarėja / Nepriklausoma advokatų kontora „COBALT”

Publikavimo data: 2020-01-03 11:16

Atsakydama į Jūsų klausimą pirmiausia noriu patvirtinti, kad uždaroji akcinė bendrovė yra tinkama forma užsiimti Jūsų nurodyta ūkine-komercine veikla. Tačiau...

Publikavimo data: 2020-01-03 11:16

Atsakydama į Jūsų klausimą pirmiausia noriu patvirtinti, kad uždaroji akcinė bendrovė yra tinkama forma užsiimti Jūsų nurodyta ūkine-komercine veikla. Tačiau aš siūlyčiau Jums apsvarstyti, ar nevertėtų Jums įsteigti mažąją bendriją dėl planuojamos veiklos masto. Noriu atkreipti Jūsų  dėmesį į tą faktą, kad steigiant mažąją bendriją, nebūtina suformuoti įstatinio kapitalo, taip pat, lyginant su uždarąja akcine bendrove, mažajai bendrijai tam tikrais atvejais yra taikomos mokesčių lengvatos, pavyzdžiui, jeigu mažosios bendrijos metinės pajamos neviršija 1 mln. litų ir įmonėje dirba ne daugiau kaip 10 darbuotojų, vietoje 15 proc. pelno mokesčio Jūs mokėsite 
5 proc.dydžio pelno mokestį. Taip pat noriu atkreipti Jūsų dėmesį, kad įsteigus mažąją bendriją Jūsų kaip nario civilinė atsakomybė, kaip ir uždarosios akcinės bendrovės akcininko, išlieka ribota, t.y. už mažosios bendrijos prievoles savininkas (narys) neatsako savo asmeniniu turtu. Kas link leidimų ir licencijų, tai noriu pažymėti, kad prekybą ir importą reglamentuojančiuose teisės aktuose nėra numatyta reikalavimo turėti specialų leidimą, licenciją, pažymą ar kitą dokumentą užsiimti padangų importu ir (ar) prekyba. Taip pat nėra specialių reikalavimų patalpoms, kuriose bus vykdoma veikla. Tačiau atkreipiu Jūsų dėmesį į tai, kad Lietuvos Respublikos mokesčių už aplinkos teršimą įstatymas (3 priedėlis) numato papildomą mokesčių tarifą, kurį turi mokėti padangų gamintojai ir importuotojai, t.y. fiziniai ar juridiniai asmenys, kurie įveža į Lietuvos Respublikos teritoriją išleidimui į Lietuvos Respublikos vidaus rinką skirtus apmokestinamuosius gaminius ir (ar) gaminius, supakuotus į apmokestinamąją pakuotę. Pagal šį įstatymą, naujos ir restauruotos padangos, sveriančios daugiau nei 3 kg, yra apmokestinamos 0,30 už 1 kg mokesčio tarifu, o naudotos – 0,36/1 kg mokesčio tarifu. Remiantis Lietuvos Respublikos aplinkos ministro patvirtintomis Gamintojų ir importuotojų registravimo taisyklėmis (II skyrius, 5 punktas), per tris mėnesius nuo veiklos (tiekimo) pradžios reikia užsiregistruoti Gamintojų ir importuotojų sąvade. Registracijos procedūra nėra sudėtinga: prašymas registruotis yra pateikiamas RAAD (Regioniniam aplinkos apsaugos departamentui), kurio kontroliuojamoje teritorijoje yra Jūsų buveinė. Prašymo forma bei taisyklės, kaip ją užpildyti yra pridėtos prie minėto Lietuvos Respublikos aplinkos ministro įsakymo. Jei forma užpildyta teisingai, RAAD per 10 darbo dienų nuo prašymo teikimo internetu arba per 20 darbo dienų nuo prašymo teikimo raštu ir dokumento gavimo dienos registruoja gamintoją ir (ar) importuotoją sąvade, suteikia unikalų registracijos sąvade kodą. Be kita ko būtina pažymėti, kad padangų platintojai taip pat turi vadovautis Lietuvos Respublikos atliekų tvarkymo įstatymu, kurio 3418 straipsnis numato padangų platintojų pareigą utilizuoti senas padangas. Pagal minėtą įstatymo straipsnį, padangų platintojai privalo: (1) nereikalaudami papildomai sumokėti, priimti vartotojo atiduodamas padangų atliekas tuo atveju, jeigu atiduodamos padangų atliekos skirtos tam pačiam transporto priemonės tipui ir padangų atliekų skaičius atitinka jo perkamų padangų skaičių; (2) iš vartotojų priimtas padangų atliekas perduoti tokias atliekas turinčiam teisę tvarkyti atliekų tvarkytojui arba atiduoti jas padangų gamintojams ar importuotojams. Tame pačiame įstatyme teigiama, kad padangų gamintojai ir (ar) importuotojai privalo organizuoti padangų atliekų surinkimą iš padangų platinimo vietų. Linkiu Jums sėkmingos verslo pradžios.

Ekspertai

Dr. Dalia Foigt-Norvaišienė

Dr. Dalia Foigt-Norvaišienė

Advokatė, teisės patarėja / Nepriklausoma advokatų kontora „COBALT”

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.