...

Norėčiau išnuomuoti kioskelį ir priekiauti avalyne. Kokių reikia dokumentų ir ar turi būti kasos aparatas?

Žinių bazė

2016.09.12

Ar reikia pildyti žurnalus ir ar turi būti buhalteris?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Živilė Baušienė

Projektų vadovė / VšĮ Versli Lietuva

Publikavimo data: 2016-09-12 10:15

Jūsų planuojamai veiklai yra reikalingas kasos aparatas, kadangi veiksite uždaroje patalpoje ir atsiskaitymai vyks grynaisiais pinigais. Įvykdžius grynųjų pinigų operaciją,...

Publikavimo data: 2016-09-12 10:15

Jūsų planuojamai veiklai yra reikalingas kasos aparatas, kadangi veiksite uždaroje patalpoje ir atsiskaitymai vyks grynaisiais pinigais. Įvykdžius grynųjų pinigų operaciją, klientui turite pateikti kasos čekį, o kliento pageidavimu ir sąskaitą faktūrą, jei esate PVM mokėtojas – PVM sąskaitą faktūrą. Kiekvieną operaciją turite fiksuoti kasos žurnale. Visos parduodamos prekės turi turėti Jūsų nuosavybę patvirtinančius dokumentus. Tai gali būti sąskaitos faktūros, kuriose būtų įvardintos prekės, kurias įsigijote, tiekėjo ir Jūsų rekvizitai.
Ar reikia buhalterio, ar ne, priklauso nuo teisinės formos, kurią pasirinksite. Jei veiklą vykdysite su individualios veiklos pažyma arba su Mažosios bendrijos juridiniu asmeniu, Jums neprivaloma samdytis buhalterės. Jei veiklą vykdysite su UAB juridiniu statusu, tai Jums atsiranda prievolė samdyti buhalterę arba pasirašyti sutartį su buhalterinę apskaitą vykdančia įmone.

Ekspertai

Živilė Baušienė

Živilė Baušienė

Projektų vadovė / VšĮ Versli Lietuva

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.