...

Kosmetikos iš ES pardavimas Lietuvoje

Žinių bazė

2016.06.29

Turiu mintį pardavinėti kosmetiką internete. Kosmetika iš ES šalies. Tiekėjas nurodo, kad galima frančizė, bet smulkmenų dar nesidomėjau. Kokie mokesčiai man priklausytų? Esu dirbanti, darbdavys moka mokesčius, ar man reikės dar papildomai mokėti PSD ir sodrai?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Algis Teišerskis

Partneris / Mokesčiai praktikams

Publikavimo data: 2016-06-29 08:12

Būtų vertinga “smulkmenomis” pasidomėti iš anksto, nes kai kurios “smulkmenos” gali pasirodyti esminės sprendžiant imti franšizę ar ne. Kosmetikos prekybą...

Publikavimo data: 2016-06-29 08:12

Būtų vertinga “smulkmenomis” pasidomėti iš anksto, nes kai kurios “smulkmenos” gali pasirodyti esminės sprendžiant imti franšizę ar ne. Kosmetikos prekybą internetu galite vykdyti užregistravę individualią veiklą pagal pažymą (registruoti įmonę taip pat geras variantas, bet jei nesate įsitikinę, kaip seksis, galima pradėti ir nuo IDV veiklos). IDV veiklą užregistruoti galite neišėję iš namų, “Mano VMI” sistemoje – nemokamai. Iš mokesčių pusės papildomų dokumentų verslui pradėti nereikia. Vykdant veiklą turėtumėte saugoti pirkimo ir pardavimo dokumentus, banko išrašus (galima ir elektronine forma) bei pildyti pajamų-išlaidų žurnalą. Mokesčiai priklauso nuo to, kiek uždirbsite pajamų bei nuo to, ar esate draustas, ar ne.
Individualios veiklos pagal pažymą mokesčiai (prekybai):

GPM – 5 proc. nuo pelno. Mokama pasirinktinai, nuo pajamų – išlaidų skirtumo arba iš pajamų atėmus 30 proc. “išlaidų”.
SODRA – 14,25 proc. nuo pelno (nepriklausomai nuo to ar esate dirbanti ar ne)
PSD – 4,5 proc. nuo pelno. Tačiau, nemažiau kaip 31,5 eur. per mėnesį, jei nesate draustas sveikatos draudimu (t.y. kitur nedirbate, nesate moksleivis, pensininkas ar pan.).
Pavyzdžiui,  gavote 1000 eur. pajamų ir patyrėte 500 eur. išlaidų . Tokiu atveju mokesčiai sudarys apie 115 eur. (jei esate draustas, mokesčius skaičiuojate pagal faktines išlaidas).
Mokesčius reikia sumokėti kartą per metus iki gegužės 1d. (išskyrus PSD mokestį, jei nesate draustas).
Atkreipčiau dėmesį, jog norėdami prekiauti kosmetikos priemonėmis turėtumėte užtikrinti, jog kosmetikos gaminiai nekelia pavojaus žmogaus sveikatai, atitinka Higienos normos 62:2003 (nuoroda į teisės aktą: http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska.showdoc_l?p_id=226657&p_query=&p_tr2=2) ir kitus reikalavimus.

Ekspertai

Algis Teišerskis

Algis Teišerskis

Partneris / Mokesčiai praktikams

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.