...

Koks PVM tarifas?

Žinių bazė

2018.10.03

Koks PVM tarifas teikiant IT paslaugas Šveicarijos įmonei pagal individualią veiklą nuolat gyvenant ir dirbant Lietuvoje? Veikla būtų vykdoma turint individualios veiklos pažymėjimą. IT paslaugos teikiamos Šveicarijos įmonei per nuotolį, t.y. iš Lietuvos. Numatoma darbų apimtis yra netoli PVM slenksčio (45000€ per metus). Jei pasikeitus aplinkybėms slenkstis būtų peržengtas – koks PVM turi būti pridėtas prie sąskaitos?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Algis Teišerskis

Partneris / Mokesčiai praktikams

Publikavimo data: 2018-10-03 12:20

Nuotolinės IT paslaugos, teikiamos Šveicarijos įmonei nėra apmokestinamos PVM (yra išimčių. pavyzdžiui: jei IT paslaugos susijusios su Nekilnojamuoju turtu Lietuvoje,...

Publikavimo data: 2018-10-03 12:20

Nuotolinės IT paslaugos, teikiamos Šveicarijos įmonei nėra apmokestinamos PVM (yra išimčių. pavyzdžiui: jei IT paslaugos susijusios su Nekilnojamuoju turtu Lietuvoje, Šveicarijos įmonė vykdo veiklą Lietuvoje ar pan). T.y. Jums nebūtų prievolės registruotis PVM mokėtoju Lietuvoje, jei ir viršytumėte 45 000 eur ribą (ir jei paslauga būtų teikiama tik Šveicarijos įmonei). Net jei ir nuspręstumėt savanoriškai registruotis PVM mokėtoju Lietuvoje – PVM mokėti ir išskirti sąskaitoje nereikėtų. 

Iš praktikos dažnai pasitaiko, jog užsienyje registruota įmonė reikalauja paslaugų teikėjo registruotis PVM mokėtoju Lietuvoje. Tokiu atveju galima registruotis PVM mokėtoju savanoriškai. Sąskaitose, išrašomose užsienio įmonei, nurodomas Lietuviškas PVM kodas, tačiau PVM neišskiriamas ir neskaičiuojamas, po sąskaita įrašant: Atvirkštinis PVM/ VAT Reverse charge” (papildomai galima nurodyti, bet nebūtina: PVM įst. 13 str. 2 d. ar EC Directive 2006/112/EB/44″).

Ekspertai

Algis Teišerskis

Algis Teišerskis

Partneris / Mokesčiai praktikams

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.