Kokius mokesčius taksi vairuotojas turės mokėti mokesčių inspekcijai, sodrai?
2016.03.20
Vyras dirba nuosavu automobiliu. Gavo visus leidimus, liudijimus iš savivaldybes, užregistravo veiklą mokesčiu inspekcijai, pranešė sodrai. Kokius mokesčius turi moketi, kaip skaičiuoti pavyzdžiui automlbilio remontą ir kitas išlaidas?
Į klausimą atsakė:
Atsakyti į klausimą
Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.
Ekspertai
Regina Utkienė
Mokesčių informacijos departamento direktorė / VMI
Tapk ekspertu
Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!
Mokesčių informacijos departamento direktorė / VMI
Premium
Publikavimo data: 2016-03-20 10:43
Gyventojo, kuris verčiasi individualia keleivių vežimo veikla, pajamoms yra taikomas 5 proc. pajamų mokesčio tarifas. Apmokestinant individualios veiklos pajamas, pajamų...
Publikavimo data: 2016-03-20 10:43
Individualią taksi veiką vykdantis gyventojas leidžiamiems atskaitymams galėtų priskirti: degalų įsigijimo išlaidas, automobilio įsigijimo, remonto, eksploatavimo išlaidas, reklamos, socialinio draudimo, privalomojo sveikatos draudimo įmokas, privalomas rinkliavas, mokesčius ir kitas išlaidas, susijusias su individualios veiklos pajamų gavimu.
Gyventojas, norintis leidžiamiems atskaitymams priskirti ilgalaikio turto pvz. automobilio (naudojamo taksi veiklai) įsigijimo, eksploatavimo ir remonto išlaidas, mokesčių administratoriui turi pateikti Fizinio asmens pranešimo apie ilgalaikio turto ar jo dalies priskyrimą vykdomai individualiai ir/arba kitai ekonominei veiklai FR0457 formą (toliau – FR0457 forma), kurioje nurodomas to turto priskyrimo individualiai veiklai procentas, pagal kurį apskaičiuojamos tokio turto nusidėvėjimo, remonto bei eksploatavimo išlaidos.
Automobilio kuro įsigijimo išlaidos leidžiamiems atskaitymams priskiriamos ne pagal automobilio naudojimo individualioje veikloje procentą (nurodytą FR0457 formoje), o pagal faktiškai patirtas išlaidas kurui, sunaudotam važiuojant tik individualios veiklos tikslais, neviršijančias teisės aktais nustatytų kuro normų.
Išlaidos turi būti pagrįstos dokumentais, turinčiais visus Lietuvos Respublikos buhalterinės apskaitos įstatyme bei kituose teisės aktuose numatytus privalomus apskaitos dokumentų rekvizitus.
Individualia veikla besiverčiantis nuolatinis Lietuvos gyventojas pasibaigus mokestiniam laikotarpiui, iki kalendorinių metų, einančių po to mokestinio laikotarpio, gegužės 1 dienos privalo mokesčių administratoriui pateikti Metinę pajamų deklaraciją GPM308 už praėjusį mokestinį laikotarpį, joje deklaruoti visas praėjusio mokestinio laikotarpio pajamas ir sumokėti į vieną iš Valstybinės mokesčių inspekcijos sąskaitų apskaičiuotą pajamų mokestį.
Nuo individualios veiklos pajamų gyventojas turi mokėti ne tik gyventojų pajamų mokestį, bet ir privalomojo sveikatos draudimo (toliau – PSD) bei valstybinio socialinio draudimo (toliau – VSD) įmokas. Nuo 50 proc. individualios veiklos apmokestinamųjų pajamų (neatėmus PSD ir VSD įmokų) sumos mokamos 28,5 proc. dydžio VSD ir 9 proc. dydžio PSD įmokos. Šias įmokas administruoja Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SODRA) (interneto svetainė www.sodra.lt, konsultacijos teikiamos telefonu 1883).
Gyventojas privalo registruotis PVM mokėtoju, jeigu bendra atlygio už vykdant ekonominę veiklą šalies teritorijoje patiektas PVM apmokestinamas prekes ir (arba) suteiktas PVM apmokestinamas (pvz. taksi) paslaugas suma per metus (paskutinius 12 mėnesių) viršijo 45 000 eurų.