...

Kokių leidimų ir popierių reikia, norint užsiimti transporto priemonių nuomos veikla?

Žinių bazė

2014.07.30

Yra gyvuojanti 15m. UAB, yra keletas firmos mašinų, norime pradėti jas nuomoti, kokių leidimų ar kitokių popierių tam reikėtų?

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Jurgita Bliznikienė

Teisininkė / „Deloitte“

Publikavimo data: 2014-07-30 11:19

Įstatymas numato transporto priemonių nuomą kartu teikiant arba neteikiant vairavimo ir techninės priežiūros paslaugas. Abiem atvejais su transporto priemonės nuomininku...

Publikavimo data: 2014-07-30 11:19

Įstatymas numato transporto priemonių nuomą kartu teikiant arba neteikiant vairavimo ir techninės priežiūros paslaugas. Abiem atvejais su transporto priemonės nuomininku sudaroma nuomos sutartis. Nuomos sutartis, neatsižvelgiant į tai, kuriam laikotarpiui transporto priemonė bus išnuomojama, turi būti sudaroma raštu. Nuomojant transporto priemones, neatsižvelgiant į tai, ar vairavimo ir techninės priežiūros paslaugos yra teikiamos, ar ne, transporto priemones išnuomojančiai įmonei šiai konkrečiai veiklai nėra privalomas joks specialus leidimas ar licencija.  Sudarant transporto priemonės nuomos sutartį bei kartu teikiant minėtas vairavimo ir techninės priežiūros paslaugas, asmenys, vairuojantys išnuomotą transporto priemonę, turi būti nuomotojo darbuotojai. Šiuo atveju, jei nuomotojas su nuomininku sutartyje nesusitaria kitaip, nuomotojas taip pat privalo pasirūpinti transporto priemonės ir jos valdytojo civilinės atsakomybės draudimu. Be to, teikiant vairavimo paslaugas, būtina atkreipti dėmesį į tokių paslaugų skirtumus nuo keleivių vežimo taksi paslaugų, kadangi taksi paslaugoms teikti reikia specialaus leidimo ir papildomos teisinės procedūros. Atsižvelgiant į nuomojamo transporto rūšį, įstatymai gali nustatyti ir papildomų teisinių reikalavimų.

Ekspertai

Jurgita Bliznikienė

Jurgita Bliznikienė

Teisininkė / „Deloitte“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.