Kokie mokesčiai dirbant užsienyje su verslo liudijimu?
2014.02.04
Noriu pradėti veiklą su užsienio kompanija statybos srityje. Kokius mokesčius turėsiu mokėti ir ar galiu samdyti daugiau žmonių tai pačiai veiklai? Ar reikia įregistruoti įmonę?
Į klausimą atsakė:
Atsakyti į klausimą
Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.
Ekspertai
Tomas Čepulis
Mokesčių informacijos departamento direktorius / VMI
Tapk ekspertu
Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!
Mokesčių informacijos departamento direktorius / VMI
Publikavimo data: 2014-02-04 22:01
Gyventojas, įsigijęs verslo liudijimą ir pasirinkęs veiklos vykdymo teritoriją „neribojant veiklos teritorijos“, gali savarankiškai veiklą vykdyti tiek Lietuvoje, tiek užsienyje,...
Publikavimo data: 2014-02-04 22:01
Gyventojas, įsigijęs verslo liudijimą ir pasirinkęs veiklos vykdymo teritoriją „neribojant veiklos teritorijos“, gali savarankiškai veiklą vykdyti tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, tačiau gyventojų vykdomos veiklos įteisinimą bei apmokestinimą užsienio valstybėje reglamentuoja ir užsienio valstybės teisės aktai.
Įsigyti verslo liudijimą ir mokėti fiksuoto dydžio pajamų mokestį bei fiksuotas privalomojo sveikatos draudimo ir valstybinio socialinio draudimo įmokas gyventojas gali tuo atveju, jei jo vykdomos veiklos rūšis yra įrašyta į 2002-11-19 Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu Nr. 1797 patvirtintą Individualių veiklų, kuriomis gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą, rūšių sąrašą, gyventojas pagal Lietuvos Respublikos pridėtinės vertės mokesčio įstatymo nuostatas neprivalo registruotis ir nėra įregistruotas pridėtinės vertės mokesčio mokėtoju, iš juridiniams asmenims suteiktų paslaugų per mokestinį laikotarpį gautos pajamos neviršys 15500 Lt, o šie juridiniai asmenys nevykdys tos pačios veiklos, kuri nurodyta įsigytame verslo liudijime.
Be to, vykdant veiklą įsigijus verslo liudijimą, samdyti kitų asmenų tokiai veiklai negalima.
Tuo atveju, jei gyventojo vykdoma veikla neatitina aukščiau nurodytų reikalavimų, statybos veiklą gyventojas galėtų vykdyti pasirinkęs kitą veiklos vykdymo formą – įregistravęs individualią veiklą pagal pažymą arba įsteigęs juridinį asmenį (uždarą akcinę bendrovę, individualią įmonę, mažąją bendriją ar kt.).
Tačiau, tuo atveju, jei pagal gyventojo užsienio valstybėje vykdomos veiklos pobūdį, vadovaujantis tos valstybės teisės aktais, atsiranda prievolė toje valstybėje registruoti vykdomą veiklą (ar kitokiu būdu ją įteisinti), tai iš tokios veiklos gautos pajamos apmokestinamos vadovaujantis tos užsienio šalies vidaus teisės aktais.
Dėl informacijos apie veiklos vykdymui konkrečioje užsienio valstybėje keliamus reikalavimus, gyventojas turėtų kreiptis į tos užsienio valstybės mokesčių administratorių ir/ar kitas kompetentingas institucijas.