Kokie dokumentai reikalingi atidarant grožio saloną?

Žinių bazė

2014.02.20

Mane domina kokie dokumentai ir kokia darbo patirtis reikalinga atidarant grožio saloną? Kaip geriau, steigti UAB, IĮ, ar dirbti su individualios veiklos pažymėjimu? Kokie reikalavimai salono darbuotojams?

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Karolina Jaraitė

Teisininkė / UAB „Ius viridis“

Publikavimo data: 2014-02-20 10:03

Visų pirma Jums reikia nusistatyti, kokiu būdu vykdysite šį verslą, ar steigsite juridinį asmenį ar verslą vykdysite asmeniškai. Priimant atsakymą...

Publikavimo data: 2014-02-20 10:03

Visų pirma Jums reikia nusistatyti, kokiu būdu vykdysite šį verslą, ar steigsite juridinį asmenį ar verslą vykdysite asmeniškai. Priimant atsakymą į šį klausimą būtina atsižvelgti į tai, kiek esate sutaupę lėšų verslo pradžiai,  kur vykdysite šią pasirinktą veiklą, kokias  ketinate gauti pajamas ir pan.
Jeigu veiklą vykdysite pagal individualios veiklos pažymą, ar pasirinksite steigti individualią įmonę (IĮ) tai už visas atsiradusias prievoles atsakysite savo turimu turtu. Veiklą vykdant pagal individualios veiklos pažymą taikomas 5 procentų pajamų mokesčio tarifas. Šis tarifas taikomas pajamoms iš gamybos (įskaitant žemės ūkį), prekybos ar daugumos paslaugų teikimo. Apmokestinamomis pajamomis yra laikomos visų pajamų ir leistinų atskaitymų skirtumas. Nuolatinio Lietuvos gyventojo su individualios veiklos pajamų gavimu susijusius leidžiamus atsiskaitymus bei jų apskaičiavimo tvarką nustatyta Lietuvos Respublikos finansų ministro 2002 m. rugsėjo 25 d. įsakyme Nr. 303 ,,Dėl Nuolatinio Lietuvos gyventojo su individualios veiklos pajamų gavimų susijusių leidžiamų atskaitymų bei jų apskaičiavimo tvarkos patvirtinimo“.

Individualią veiklą vykdantys asmenys privalomai draudžiami pensijų socialiniu draudimu pagrindinei ir papildomai pensijos dalims, taip pat ligos ir motinystės socialiniu draudimu, kai draudžiama tik motinystės, tėvystės ir motinystės (tėvystės) išmokoms gauti (VSD įmokos). Bendras VSD įmokų tarifas – 28,5 proc. Asmenų, kurie verčiasi individualia veikla, socialinio draudimo įmokų bazę sudaro 50 proc. individualios veiklos apmokestinamųjų pajamų (neatėmus privalomojo sveikatos draudimo ir valstybinio socialinio draudimo įmokų) suma. VSD įmokų bazė kalendoriniais metais negali būti didesnė negu 48 Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintų einamųjų metų draudžiamųjų pajamų dydžių suma.

Steigiant mažąją bendriją (MB) arba uždarąją akcinę bendrovę (UAB) savininkų (akcininkų) atsakomybė yra ribota, tai reiškia, kad paprastai akcininkai ir savininkai už įmonės prievoles neatsako. Paminėtina ir tai, kad norint įsteigti UAB reikia lėšų įstatiniam kapitalui suformuoti (mažiausiai 10 000 Lt), o steigiant IĮ ar MB reikalavimų kapitalui (įnašams) įstatymas nenumato. Be kita ko, buhalterinę apskaitą tiek IĮ, tiek MB gali vykdyti pats įmonės savininkas ar bendrijos narys, o UAB tik buhalteris ar pagal sutartį apskaitos paslaugas teikianti įmonė.

Lietuvos Respublikos visuomenės sveikatos priežiūros įstatymo 21 straipsnio 4 dalyje, 7 punkte numatyta, kad verčiantis grožio paslaugų veikla yra būtinas leidimas-higienos pasas. Šį pasą išduoda Visuomenės sveikatos centras.
Norint gauti higienos pasą turite pateikti šiuos dokumentus:
1. paraišką gauti leidimą-higienos pasą ;
2. fiziniai asmenys – asmens tapatybę įrodančio dokumento kopiją;
3. dokumentą, įrodantį teisę naudotis patalpomis, kuriose numatoma vykdyti ar vykdoma ūkinė komercinė veikla, arba jo kopiją, išskyrus tuos atvejus, kai patalpos pareiškėjui priklauso nuosavybės teise; 
4. patalpų, kuriose numatoma vykdyti ar vykdoma ūkinė komercinė veikla, kadastrinių matavimų (inventorizacinės) bylos eksplikacijas su patalpų brėžiniais arba jų kopijas, išskyrus nesudėtingus statinius.

Už leidimo-higienos paso išdavimą imama teisės aktų nustatyta valstybės rinkliava: 

objektams iki 35 kv. metrų – 155,00 Lt;
objektams nuo 35 iki 100 kv. metrų – 210,00 Lt;
objektams nuo 100 iki 2500 kv. metrų – 303,00 Lt;
objektams, didesniems kaip 2500 kv. metrų – 416,00 Lt.

Už leidimo-higienos paso, kai ūkinės komercinės veiklos vykdymo sąlygos veiklos vykdymo vietoje nevertinamos, išdavimą – 75,00 Lt.

Už leidimo-higienos paso objektams iki 35 kv. metrų, kai nevertinami teritorijos, pastatų (patalpų) įrengimo reikalavimai, išdavimą – 144,00 Lt.

Už leidimo-higienos paso objektams nuo 35 iki 100 kv. metrų, kai nevertinami teritorijos, pastatų (patalpų) įrengimo reikalavimai, išdavimą – 192,00 Lt.

Už leidimo-higienos paso objektams nuo 100 iki 2500 kv. metrų, kai nevertinami teritorijos, pastatų (patalpų) įrengimo reikalavimai, išdavimą – 272,00 Lt.

Už leidimo-higienos paso objektams, didesniems kaip 2500 kv. metrų, kai nevertinami teritorijos, pastatų (patalpų) įrengimo reikalavimai, išdavimą – 369,00 Lt.

Už leidimo-higienos paso objektams iki 35 kv. metrų, kai nevertinami su asmeniu susiję reikalavimai, išdavimą – 153,00 Lt.

Už leidimo-higienos paso objektams nuo 35 iki 100 kv. metrų, kai nevertinami su asmeniu susiję reikalavimai, išdavimą – 206,00 Lt.

Už leidimo-higienos paso objektams nuo 100 iki 2500 kv. metrų, kai nevertinami su asmeniu susiję reikalavimai, išdavimą – 296,00 Lt.

Už leidimo-higienos paso objektams, didesniems kaip 2500 kv. metrų, kai nevertinami su asmeniu susiję reikalavimai, išdavimą – 404,00 Lt.

RINKLIAVOS MOKESTIS mokamas į Valstybinės mokesčių inspekcijos sąskaitą 
Nr. LT24 7300 0101 1239 4300
AB „Swedbank“,
įmokos kodas – 5792.
mokėjimo paskirtis: už leidimo-higienos paso išdavimą.

Ekspertai

Karolina Jaraitė

Karolina Jaraitė

Teisininkė / UAB „Ius viridis“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.