...

Kokia PVM mokėjimo tvarka kai nuperkama ir siunčiama prekė iš užsienio į Lietuvą ir tuomet ji Lietuvoje parduodama?

Žinių bazė

2013.06.17

Tarkime situacija: Pardavėjas – Lenkijos įmonė, kuri yra PVM mokėtoja Lenkijoje. Pirkėjas – Lietuvos įmonė, kuri yra PVM mokėtoja Lietuvoje. Perkama prekė, kuri kainuoja 100 Lt be PVM. Prekės atgabenimo iki muitinės ir kiti susiję kaštai sudaro 5 Lt sumą. Muito mokestis lygus nuliui. Sakykime, kad Lietuvoje ir Lenkijoje taikomas tas pats 21 proc. PVM dydis. Pirkėjas (Lietuvos įmonė), nusipirkęs prekę ją dar parparduos Lietuvos vartotojams (fiziniams asmenims).

1. Kokia bus prekės kaina jeigu ją Lietuvos įmonė parduos Lietuvoje su 10 Lt antkainiu? (turiu omenyje kainą kurią sumokės galutinis prekės vartotojas (fizinis asmuo))
2. Kiek reikės sumokėti PVM valstybei?
3. Kiek iš viso turės sumokėti Lietuvos įmonė už prekę? (įskaitant prekės kainą, transportavimo kaštus, PVM ir pan.)
4. Ar susigražins nors dalį PVM sumos Lietuvos įmonė ir jeigu taip tai kiek?
5. Ar kai Lietuvos įmonė pirks prekę iš Lenkijos įmonės tai Lenkijos įmonė nepriskaičiuos PVM jeigu jei būtų pateigti visi privalomi dokumentai, kurie įrodytų jog PVM už prekę bus sumokėtas Lietuvoje? (t.y. ar nebus taip, kad už tą pačią prekę nereiks sumokėti dviejų PVM mokesčių)

Būtų nepaprastai naudinga jeigu atsakytumėte parodydami skaičiavimus ir parašydami jų paaiškinimus. Iš anksto dėkui.

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Publikavimo data: 2013-06-17 22:07

Visu pirma noriu atkreipti demesi i tai, kad prekiu isigijimas is Lenkijos imones – ne importas, kaip Jus minite, o...

Publikavimo data: 2013-06-17 22:07

Visu pirma noriu atkreipti demesi i tai, kad prekiu isigijimas is Lenkijos imones – ne importas, kaip Jus minite, o prekiu isigijimas is ES, todel muitu Jusu minimame sandoryje neatsiranda.

1. Kadangi Lietuvos imonei prekes isigijimo savikaina yra lygi 105,00 Lt (100,00 Lt – kaina, uz kuria preke isigyjama is Lenkijos imones, 5,00 Lt -prekes transportavimo kastai), o imones antkainis 1 (vienam) prekes vienetui – 10,00 Lt, kaina, uz kuria fizinis asmuo Lietuvoje isigyja preke – 139,15 Lt ( (105,00 + 10,00)+ 21,00% PVM).

2. Moketino PVM suma nuo 1 (vieno) prekes vieneto yra 24,15 Lt (115,00 * 21,00% PVM).

3. Lietuvos imone, budama PVM moketoja, isigydama prekes is Lenkijos imones, tapogi PVM moketojos, turedama dokumentus, irodancius, kad prekes faktiskai atvezamos is Lenkijos i Lietuva, prekes perka su 0% PVM tarifu (remiantis LR PVM istatymo 49 str.). Todel Lietuvos imonei prekes isigijimo savikaina yra 105,00 Lt.

4. Zr. 3 kl. Atsakyma – Lietuvos imone, budama PVM moketoja, prekes is Lenkijos imones, PVM moketojos, kai prekes faktiskai atgabenamos is Lenkijos i Lietuva, pirks su 0% PVM tarifu.

5. Isigyjant prekes Lenkijos imonei pakaks nurodyti Lietuvos imones rekvizitus su PVM moketojo kodu. Lenkijos imone viesose duomenu bazese pasitikrins duomenis, PVM moketojo koda. Lietuvos imonei paciai reikia tureti dokumentus, kurie irodo, kad preke faktiskai atgabenta is Lenkijos i Lietuva, ir pagrindzia  sumazinto PVM tarifo, lygaus 0%, taikymo teisetuma. 

Ekspertai

Kristina Makaveckaitė

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.