...

Kokį turėčiau išsiimti pažymėjimą (ind.veiklą ar verslo liudijimą) norėdama salone atlikti depiliavimo paslaugas.

Žinių bazė

2014.02.11

Dalyvavau depiliavimo seminare, turiu pažymėjimą, kad išklausiau mokymus. Ko dar reikia, kad galėčiau dirbti grožio salone, teikti depiliavimo paslaugas?
Kokie būtų mokesčiai?
Ačiū.

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Paulius Putrimas

Advokatas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX”

Publikavimo data: 2014-02-11 10:24

Kaip galima suprasti iš klausimo, nurodomą veiklą ketinate vykdyti savarankiškai, ne pagal darbo sutartį. Jūsų planuojama užsiimti veikla yra priskiriama...

Publikavimo data: 2014-02-11 10:24

Kaip galima suprasti iš klausimo, nurodomą veiklą ketinate vykdyti savarankiškai, ne pagal darbo sutartį. Jūsų planuojama užsiimti veikla yra priskiriama grožio paslaugų teikimui. Šią veiklą galite vykdyti įregistravusi individualią veiklą. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu dėl verslo liudijimų išdavimo gyventojams taisyklių ir veiklų, kuriomis gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą, rūšių sąrašo, kirpyklų, kosmetikos kabinetų ir salonų, soliariumų veikla (EVRK klasė 96.02, įeina į EVRK klasę 96.04) taip pat gali būti vykdoma įsigyjant verslo liudijimą. Taigi, Jūsų atveju yra galimybė pasirinkti, ar vykdyti veiklą turint verslo liudijimą, ar pagal individualios veiklos pažymą.

2007 m. rugpjūčio 1 d. Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymu Nr. V-633 patvirtintoje higienos normoje 117:2007 „Grožio paslaugų sveikatos saugos reikalavimai” nurodyti keliami reikalavimai asmenims, teikiantiems grožio paslaugas. Asmenys, teikiantys grožio paslaugas, gali dirbti tik pasitikrinę sveikatą teisės aktų nustatyta tvarka, įgiję žinių higienos ir pirmosios medicinos pagalbos teikimo klausimais bei turintys sveikatos žinių atestavimo pažymėjimus, teikiamos grožio paslaugos aprašą (paslaugos teikimo technologijos (proceso atlikimo būdo ir priemonių) aprašymą).

Taigi, visų pirma, norėdama vykdyti grožio paslaugų teikimo veiklą, turėtumėte gauti higienos pasą. Leidimus-higienos pasus išduoda Valstybinei visuomenės sveikatos priežiūros tarnybai prie Sveikatos apsaugos ministerijos pavaldi teritorinė visuomenės sveikatos priežiūros įstaiga. Taip pat, vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1999 m. gegužės 7 d. nutarimu Nr. 544, asmuo, norintis teikti grožio paslaugas, privalo iš anksto ir vėliau periodiškai (kasmet) tikrintis, ar neserga užkrečiamosiomis ligomis, tokiomis kaip tuberkuliozė.

Sveikatos žinių pažymėjimai išduodami išklausius privalomojo higienos įgūdžių, pirmosios pagalbos mokymo programas. Dėl sveikatos žinių pažymėjimo gavimo asmenys gali kreiptis į Visuomenės sveikatos centro nurodomas Licencijuotas visuomenės sveikatos priežiūros veiklai įstaigas. Pažymėtina ir tai, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2003 m. sausio 31 d. įsakymu Nr. V-51, kirpyklų, kosmetikos ir makiažo kabinetų, kitų sveikatinimo paslaugas teikiančių institucijų darbuotojai, sveikatos žinias privalo įgyti pradedant dirbti bei atnaujinti kas dveji metai, tuo tarpu pirmosios medicininės pagalbos teikimo žinias ir įgūdžius minėtas paslaugas teikiantys asmenys privalo įgyti pradedant dirbti, o atnaujinti – kas penkeri metai.

Kalbant apie privalomus mokėti mokesčius teikiant depiliavimo paslaugas, jų dydis priklauso nuo pasirinktos verslo formos. Kadangi šiuo atveju renkatės tarp individualios veiklos vykdymo įsigyjant verslo liudijimą ir individualios veiklos vykdymo pagal pažymą, pažymėtina, jog įsigydama verslo liudijimą turėsite sumokėti savivaldybių tarybų nustatytą fiksuoto dydžio pajamų mokestį, kuris apskaičiuojamas proporcingai išduodamo verslo liudijimo galiojimo laikotarpiui ir turi būti sumokėtas iki verslo liudijimo išdavimo. Vykdydama individualią veiklą pagal pažymą, turėsite mokėti gyventojų pajamų mokestį,  kurio įmokos mokamos metams pasibaigus nuo gautų (uždirbtų) apmokestinamųjų pajamų. Jūsų atveju būtų mokamas 5 % dydžio gyventojų pajamų mokestis, kuris mokamas nuo skirtumo, kuris gaunamas iš gautų ar uždirbtų individualios veiklos pajamų, atėmus leidžiamus atskaitymus. Pažymėtina, jog nepaisant būdo, kuriuo pasirinksite vykdyti savo veiklą, Jums taip pat teks mokėti privalomojo sveikatos draudimo ir valstybinio socialinio draudimo įmokas.

Ekspertai

Paulius Putrimas

Paulius Putrimas

Advokatas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX”

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.