...

Kas moka PVM mokestį?

Žinių bazė

2013.03.09

Kas moka PVM mokestį jei įmonė perka prekę iš Lietuvos gamintojo ir veža pardvėjui į ES?
Planuoju kurti įmonę ir vežti parduoti medžio dirbinius, pagamintus Lietuvos gamintojo, Švedijoje prekiaujančiai švedų įmonei. Kurioje šalyje mokamas PVM?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Publikavimo data: 2013-03-09 13:18

Jeigu Lietuvoje įsikūrusi įmonė, PVM mokėtoja, parduoda medžio dirbinius Švedijos įmonei, kuri taip pat yra PVM mokėtoja, o prekės iš...

Publikavimo data: 2013-03-09 13:18

Jeigu Lietuvoje įsikūrusi įmonė, PVM mokėtoja, parduoda medžio dirbinius Švedijos įmonei, kuri taip pat yra PVM mokėtoja, o prekės iš Lietuvos teritorijos į Švediją išvežate Jūs, tiekėjas, tai remiantis Lietuvos Respublikos pridėtinės vertės mokesčio 49 str. 1 d., toks prekių tiekimas apmokestinamas 0 proc. PVM tarifu.

Jeigu prekių pirkėjas, Švedijos įmonė, yra ne PVM mokėtoja, tokiu atveju prekių tiekimas apmokestinamas standartiniu 21 proc. PVM tarifu, kurį į Lietuvos biudžetą sumoka pardavėjas – t.y. Lietuvos įmonė, PVM mokėtoja.

Ekspertai

Kristina Makaveckaitė

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.