...

Kaip turi būti skaičiuojamas darbo užmokestis, kai dirbama ir dieną ir naktį?

Žinių bazė

2012.12.01

Sveiki, baras dirba nuo 18h iki 6ryto. Darbo sutartyje parašyta, kad yra mokamas minimalus darbo užmokestis. Ar tokiu atveju už darbą tarp 22h ir 6 ryto reikia mokėti daugiau? Kaip tokiu atveju, esant slenkančiam grafikui reikia mokėti už darbą savaigaliais ir švenčių dienomis?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Algis Teišerskis

Partneris / Mokesčiai praktikams

Publikavimo data: 2012-12-01 15:42

Už viršvalandinį darbą ir darbą naktį turi būti mokama ne mažiau kaip pusantro darbuotojo darbo užmokesčio, nurodyto Darbo kodekso 186...

Publikavimo data: 2012-12-01 15:42

Už viršvalandinį darbą ir darbą naktį turi būti mokama ne mažiau kaip pusantro darbuotojo darbo užmokesčio, nurodyto Darbo kodekso 186 straipsnio 2 dalyje.  Darbas naktį  yra kalendorinis laikas nuo 22 valandos iki 6 valandos. Naktiniu laikomas darbas, jeigu trys darbo valandos tenka nakčiai.; Naktinis darbo laikas sutrumpinamas viena valanda.

Kaip suprantu iš klausimo už darbą nuo 22 iki 6 valandos turi būti mokama  1,5 minimalaus darbo užmokesčio. Už darbą švenčių dieną (ar naktį) pagal grafiką mokamas ne mažesnis kaip dvigubas darbuotojo darbo užmokestis.

Ekspertai

Algis Teišerskis

Algis Teišerskis

Partneris / Mokesčiai praktikams

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.