...

Kaip įforminti pirkimą-pardavimą kai perkami rankdarbiai?

Žinių bazė

2014.06.12

Tai būtų rūbai, siūti namie, mėgėjų, kurios neturi nei verslo liudijimų, nei patentų ir gamyba yra ne pastovi, o tik keletas rūbų? Mes norime jais prekiauti parduotuvėje, atsidarius UAB. Įmonės veiklos idėja namie siūti rankdarbiai ir kiti gaminiai, papuošalai, rūbai. Juos siūna pavienės moterys savo laisvu laiku, neturinčios nei verslo liudijimo, nei patento, tiesiog namų sąlygomis laisvalaikiu. Mes turim įsteigę UAB ir norim atidaryti parduotuvę, kur galėtų savo gaminius pasiūlyti prekybai mėgėjos siuvėjos. Kaip teisiškai įforminti kad mes patyrėme išlaidas perkant gaminius, ir kad tos moterims neturėtų reikalų su VMI, jei jos augina vaikučius ir taip užsidirba kad ir 50Lt ar 100 Lt per mėnesį? Pačios taip pat prisidėtumėm savo gaminiais. Ar užtenka kad išlaidas galime pagrįsti sąskaitų išrašymais audiniams, medžiagoms tiems gaminiams gaminant, ar irgi turi būti kažkaip įforminta tai?

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Algis Teišerskis

Partneris / Mokesčiai praktikams

Publikavimo data: 2014-06-12 00:04

Gaminių pirkimui iš siuvėjų reikėtų sudaryti pirkimo sutartį. Nors sutartis gali būti ir žodinė, tačiau rekomenduotina sudaryti rašytinę sutartį, kad...

Publikavimo data: 2014-06-12 00:04

Gaminių pirkimui iš siuvėjų reikėtų sudaryti pirkimo sutartį. Nors sutartis gali būti ir žodinė, tačiau rekomenduotina sudaryti rašytinę sutartį, kad vėliau neiškiltų nesusipratimų. Jei siuvėja parduos Jums daugiau nei vieną gaminį, tai gali būti traktuojama kaip ekonominės veiklos vykdymas ir siuvėjai reikėtų išsiimti verslo liudijimą arba įregistruoti individualią veiklą pagal pažymą ir atitinkamai deklaruoti pajamas už metus bei susimokėti mokesčius. Tokiu atveju, parduodama savo dirbinį Jūsų UABui siuvėja išrašytų sąskaitą.

Jei ir patys gaminate gaminius, išlaidų pagrindimui reiktų žaliavų pirkimo sąskaitų bei dokumento (žaliavų sunaudojimo/nurašymo akto ar pan.), kuriame būtų nurodyta kiek per laikotarpį gaminiui/-iams buvo sunaudota žaliavų (nes ne visos gali būti sunaudotos).

Ekspertai

Algis Teišerskis

Algis Teišerskis

Partneris / Mokesčiai praktikams

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.