...

Jei nėra galimybės įsidarbinti, teikti paslaugas su individualia veikla?

Žinių bazė

2014.01.02

Įmonei kuriu skaičiuokles, kuri už jas man sumokėtų. Kaip geriausia tai apiforminti? Nėra galimybės įsidarbinti įmonėje pagal sutartį (gauti etatą). Skaičiuoklių perdavimas vyktų kelis kartus per metus. Ar tai tinkamas variantas pradėti individualią veiklą?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Augustina Martinėlytė

Teisininkė / Advokatų profesinė bendrija „Bagdanskis iLAW“

Publikavimo data: 2014-01-02 17:33

Pirmiausia reikėtų atkreipti dėmesį, kad darbo santykiai nuo individualiosios veiklos iš esmės skiriasi. Esant darbo santykiams darbuotojas įsipareigoja atlikti darbo...

Publikavimo data: 2014-01-02 17:33

Pirmiausia reikėtų atkreipti dėmesį, kad darbo santykiai nuo individualiosios veiklos iš esmės skiriasi. Esant darbo santykiams darbuotojas įsipareigoja atlikti darbo funkcijas už sutartą atlygį ir paklusti darbdavio nustatytai tvarkai. Darbo santykiai pagal individualiosios veiklos pažymą nėra galimi. Pagal GPMĮ 2 straipsnio 7 dalį individualioji veikla suprantama kaip gyventojo vykdoma savarankiška veikla, kuria versdamasis gyventojas siekia gauti pajamų ar kitokios ekonominės naudos per tęstinį laikotarpį.

Atkreipiame dėmesį, kad vykdydamas savarankišką veiklą gyventojas veikia savo rizika, pats sprendžia su savo veikla susijusius klausimus, pats dengia išlaidas, susijusias su veiklos vykdymu, ir kt.

Verčiantis individualiąja veikla galima pasirinkti, ar užsiimti individualiąja veikla neįsigijus verslo liudijimo (pagal individualiosios veiklos pažymą), ar vykdyti individualiąją veiklą, kuria verčiamasi įsigijus verslo liudijimą. Esminis skirtumas tarp individualiosios veiklos būdų yra tas, kad pasirinkęs verslo liudijimą asmuo iš anksto sumoka nustatyto dydžio mokestį ir gali verstis tik griežtai nustatytomis veiklos rūšimis. Pažyma suteikia teisę verstis įvairesne veikla, tačiau pajamų mokestį reikia sumokėti nuo faktiškai gautų pajamų. Taigi galite pasirinkti vieną iš nurodytų būdų.

Ekspertai

Augustina Martinėlytė

Augustina Martinėlytė

Teisininkė / Advokatų profesinė bendrija „Bagdanskis iLAW“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.