Individualios veiklos mokesčiai dirbant su kitų valstybių klientais
2016.08.04
Vykdau ind. veiklą pagal pažymą ir teikiu paslaugas kitų valstybių įmonėms bei gyventojams (be PVM). Ar privalau mokėti kokius nors mokesčius tose valstybėse, ar užtenka mokėti mokesčius Lietuvoje?
Į klausimą atsakė:
Atsakyti į klausimą
Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.
Ekspertai
Regina Utkienė
Mokesčių informacijos departamento direktorė / VMI
Tapk ekspertu
Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!
Mokesčių informacijos departamento direktorė / VMI
Premium
Publikavimo data: 2016-08-04 23:54
Gyventojas, įregistravęs ir vykdantis individualią veiklą Lietuvoje, gali teikti paslaugas tiek Lietuvos, tiek užsienio valstybių gyventojams bei įmonėms. Gyventojo, Lietuvoje...
Publikavimo data: 2016-08-04 23:54
Gyventojas, įregistravęs ir vykdantis individualią veiklą Lietuvoje, gali teikti paslaugas tiek Lietuvos, tiek užsienio valstybių gyventojams bei įmonėms. Gyventojo, Lietuvoje vykdančio individualią veiklą pagal pažymą, tiek Lietuvoje, tiek užsienio valstybėse gautos pajamos būtų apmokestinamos tik Lietuvoje. Gyventojui prievolė mokėti mokesčius nuo gautų individualios veiklos pajamų užsienio valstybėje galėtų atsirasti, jeigu individuali veikla faktiškai būtų vykdoma toje užsienio valstybėje per jos nuolatinę bazę, t.y. jeigu toje valstybėje gyventojas turėtų nuolatinę veiklos vykdymo vietą (biurą, kontorą) arba bet kuriuo dvylikos mėnesių laikotarpiu ištisai arba su pertraukomis toje užsienio valstybėje išbūtų ilgiau kaip 183 dienas.
Kai Lietuvos gyventojas pagal individualios veiklos pažymą teikia paslaugas kitų valstybių įmonėms ar gyventojams, tai, norint įvertinti jam tenkančias su pridėtinės vertės mokesčiu (toliau – PVM) susijusias prievoles (ar turi būti mokamas PVM ir kurioje šalyje), pirmiausia reikia išsiaiškinti, kokios paslaugos yra teikiamos. Neturint tokios informacijos, nėra galimybės nustatyti, ar teikiamos paslaugos yra PVM objektas ir kurios šalies, ar veikla yra PVM apmokestinama, ar ne, kas turi mokėti PVM. Pvz., pastato statybos darbų vykdymas, pagal PVM įstatymo nuostatas, yra tos šalies PVM objektas, kurioje pastatas yra statomas. Todėl, jeigu teikiamos statybos paslaugos Lietuvoje ir kitoje valstybėje narėje, tai su PVM susijusių prievolių gali atsirasti tiek Lietuvoje, tiek kitoje valstybėje narėje.