...

Individuali veikla ir PVM

Žinių bazė

2014.01.26

Laba diena, ketinu pasiimti individualią veiklą pagal pažymą, svarstau tapti PVM mokėtoju, nes klientai to prašo. Ar kai patapsiu PVM mokėtoju, mano apskaita taps sudėtingesnė? Ar yra man kažkokia nauda dėl PVM mokėtojo ar čia tik klientų užgaida? Taip pat ar galiu PVM nurašyti ant savo veikos išlaidų t.y kuras telefonas , ar transporto remontas.

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Algis Teišerskis

Partneris / Mokesčiai praktikams

Publikavimo data: 2014-01-26 20:47

Tapus PVM mokėtoju apskaitą reikės tvarkyti kaupimo principu. Tai yra, išlaidas ir pajamas reikės pripažinti ne pinigų sumokėjimo/gavimo momentu, bet...

Publikavimo data: 2014-01-26 20:47

Tapus PVM mokėtoju apskaitą reikės tvarkyti kaupimo principu. Tai yra, išlaidas ir pajamas reikės pripažinti ne pinigų sumokėjimo/gavimo momentu, bet pagal sąskaitos-faktūros datą. Pajamų-išlaidų žurnale išlaidas ir pajamas reikės pildyti be PVM, bei rėkės pildyti išrašytų ir gautų PVM sąskaitų-faktūrų registrus. Taip pat, mažiausiai kas pusmetį VMI reikės teikti PVM deklaraciją (FR0600). Kuro, telefono, trasporto remonto PVM galėtų būti traukiama į PVM atskaitą (t.y. mažintų Jūsų mokėtiną PVM). Atsakyti į klausimą ar tai naudinga Jums būtų sudėtinga, neįsigilinus į Jūsų vykdomą veiklą.

Ekspertai

Algis Teišerskis

Algis Teišerskis

Partneris / Mokesčiai praktikams

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.