...

Individuali veikla atidaroma Lietuvos VMI, bet su ja noriu dirbti Švedijoje

Žinių bazė

2015.07.07

Siūlomas darbas būtų kanalizacijų įrengimas, įvedimas. Išsiimant Individualią veiklą Lietuvoje, ar galiu dirbti Švedijoje? Kaip sužinoti, ar manęs neapgaus, ar neturėsiu problemų ir ar įmanoma tokį asmenį patikrinti, ar tai legalu?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Eglė Paulauskytė

Advokatė / Advokatės Dianos Višinskienės kontora

Publikavimo data: 2015-07-07 23:53

Atsakant į Jūsų klausimą, visų pirma, būtina pažymėti, jog veikla pagal individualios veiklos pažymą bei darbo santykiai pagal darbo sutartį...

Publikavimo data: 2015-07-07 23:53

Atsakant į Jūsų klausimą, visų pirma, būtina pažymėti, jog veikla pagal individualios veiklos pažymą bei darbo santykiai pagal darbo sutartį yra iš esmės skirtingi. Individuali veikla – savarankiška veikla, kuria versdamasis gyventojas siekia gauti pajamų ar kitokios ekonominės naudos per tęstinį laikotarpį. Norint užsiimti individualia veikla, privaloma individualią veiklą registruoti. Tuo tarpu darbo sutartis yra darbuotojo ir darbdavio susitarimas, kuriuo darbuotojas įsipareigoja dirbti tam tikros profesijos, specialybės, kvalifikacijos darbą arba eiti tam tikras pareigas paklusdamas darbovietėje nustatytai darbo tvarkai, o darbdavys įsipareigoja suteikti darbuotojui sutartyje nustatytą darbą, mokėti darbuotojui sulygtą darbo užmokestį ir užtikrinti darbo sąlygas, nustatytas darbo įstatymuose, kituose norminiuose teisės aktuose, kolektyvinėje sutartyje ir šalių susitarimu.
Esminis individualios veiklos požymis yra savarankiškumas, kuris parodo gyventojo individualios veiklos santykių skirtumą nuo darbdavio ir darbuotojo santykių. Veikla bus savarankiška tik tuomet, kai: asmuo pats sprendžia su savo veikla susijusius klausimus; pats pasirenka veiklos kryptį; pats dengia savo išlaidas susijusias su veikla; gauna pajamų iš vykdomos veiklos. Tarp Jūsų ir Švedijos juridinio asmens ar fizinio asmens negali susiklostyti pavaldumo santykiai, t.y. nenustatomos darbo tvarkos taisyklės, darbo drausmė, darbo laiko trukmė, paslaugos gavėjas nesuteikia paslaugų teikėjui įrankių darbui atlikti, nesudaromi susitarimai dėl atostogų, kvalifikacijos kėlimo ir pan.
Iš klausimo formuluotės susidaro įspūdis, jog jūs ketinate dirbti samdomą darbą pas darbdavį Švedijoje. Pažymėtina, jog tuo atveju, jei santykiai iš esmės yra darbo, vien juos įforminus kaip paslaugų teikimo santykius, neišnyksta rizika, kad valstybinė mokesčių inspekcija gali pripažinti juos darbo santykiais ir atitinkamai apmokestinti.
Jei, visgi, ketinate užsiimti veikla pagal individualios veiklos pažymą, Lietuvos Respublikos įstatymai nedraudžia su individualios veiklos pažyma veiklą vykdyti kitoje valstybėje. Dėl Švedijos teisės aktų nuostatų reikėtų kreiptis į Švedijos kompetentingas institucijas ir (arba) teisininkus.
Dėl darbdavio sąžiningumo patikrinimo galimybių taip pat reikėtų kreiptis į Švedijos kompetentingas institucijas ir (arba) teisininkus. Kiti šaltiniai – kitų asmenų, dirbusių pas šį darbdavį, rekomendacijos, atsiliepimai, skundai, internete patalpinta informacija, taip pat gali padėti susidaryti vaizdą pas kokį darbdavį vykstate dirbti.
Pažymėtina, kad šioje konsultacijoje pateikiama informacija yra bendro pobūdžio, todėl dėl kiekvieno individualaus atvejo ir išsamios konsultacijos patartina kreiptis į teisininkus.

Ekspertai

Eglė Paulauskytė

Eglė Paulauskytė

Advokatė / Advokatės Dianos Višinskienės kontora

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.