...

Įmonės ne PVM pirkimas iš fizinio asmens

Žinių bazė

2014.02.09

Jei, tarkime, fizinis asmuo nusiperka prekę iš kažkokios užsienio įmonės, kuri yra PVM mokėtoja ir perkant buvo sumokėtas PVM. Fizinis asmuo nusprendžia ją parduoti kitai įmonei, kuri nėra PVM mokėtoja. Kaip su PVM fiziniam asmeniui ir kaip įmonė, kuri ne PVM vėliau gali parduoti tą prekę?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Tomas Čepulis

Mokesčių informacijos departamento direktorius / VMI

Publikavimo data: 2014-02-09 22:50

Pagal Lietuvos Respublikos pridėtinės vertės mokesčio įstatymo (toliau – PVM įstatymas) 71 straipsnį, prievolė registruotis PVM mokėtoju, skaičiuoti ir mokėti...

Publikavimo data: 2014-02-09 22:50

Pagal Lietuvos Respublikos pridėtinės vertės mokesčio įstatymo (toliau – PVM įstatymas) 71 straipsnį, prievolė registruotis PVM mokėtoju, skaičiuoti ir mokėti į biudžetą PVM atsiranda, kai bendra atlygio už vykdant ekonominę PVM apmokestinamą veiklą šalies teritorijoje patiektas prekes ir (arba) suteiktas paslaugas suma per metus (paskutinius 12 mėnesių) viršija 155 000 Lt ribą.

Prievolė registruotis PVM mokėtoju, skaičiuoti ir mokėti PVM gali atsirasti ir dėl prekių įsigijimų iš kitų Europos Sąjungos (toliau – ES) valstybių narių PVM mokėtojų, jeigu visų įsigytų prekių vertė per kalendorinius metus viršija 35 000 Lt, neįskaitant PVM, sumokėto ar mokėtino ES valstybėje narėje, iš kurios prekės buvo atgabentos (PVM įstatymo 711 straipsnis).

Aukščiau nurodytos nuostatos taikomos tiek fiziniams, tiek juridiniams asmenims. Taigi, fizinis asmuo, įsigydamas prekes iš kitos ES valstybės narės PVM mokėtojo ir parduodamas prekes įmonei, ir įmonė, parduodama šias prekes šalies teritorijoje, privalėtų skaičiuoti ir mokėti į biudžetą PVM, jeigu šie asmenys būtų įsiregistravę arba privalėtų registruotis PVM mokėtojais.

Ekspertai

Tomas Čepulis

Tomas Čepulis

Mokesčių informacijos departamento direktorius / VMI

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.