...

Gamyba ir prekyba akvariumais ir jų augalais

Žinių bazė

2014.01.15

Sveiki, noriu gaminti ir prekiauti akvariumais ir jų augalais, tik nežinau kokiai verslo liūdijimų rūšiai tokią veiklą priskirti. Ar stikliniams akvariumams su apšvietimo sistema reikalinga CE atitikties sertifikatas? Taip pat domina ar su verslo liudijimu galėčiau šiomis prekėmis prekiauti internetu užsienio pirkėjams, ar galėčiau išrašyti sąskaitas faktūras. Ar stikliniams akvariumams su apšvietimo sistema reikalinga CE atitikties sertifikatas. Ačiū

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Paulius Putrimas

Advokatas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX”

Publikavimo data: 2014-01-15 17:19

Pirmiausia, pažymėtina, jog vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės priimtu nutarimu dėl  verslo liudijimų išdavimo gyventojams taisyklių ir veiklų, kuriomis gali būti...

Publikavimo data: 2014-01-15 17:19

Pirmiausia, pažymėtina, jog vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės priimtu nutarimu dėl  verslo liudijimų išdavimo gyventojams taisyklių ir veiklų, kuriomis gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą, rūšių sąrašu, akvariumų gamyba ir prekyba nėra priskiriamos veikloms, kurios gali būti vykdomos pagal verslo liudijimą. Taigi norint vykdyti tokią veiklą reikėtų rinktis vykdyti individualią veiklą pagal pažymą arba steigti individualią įmonę, uždarąją akcinę bendrovę ar mažąją ūkinę bendriją.

Lietuvos Respublikos produktų saugos įstatyme nurodyta, jog į rinką tiekiamas produktas turi būti saugus. Saugus gaminys yra toks, kuris nekelia jokios rizikos arba kelia tik minimalią riziką, kuri suderinama su gaminio vartojimu ir laikoma priimtina bei atitinkančia aukštą žmonių saugos ir sveikatos apsaugos lygį. Produkto ženklinimas CE yra pagrindinis gaminio atitikties Europos Sąjungos teisei rodiklis, užtikrinantis laisvą gaminių judėjimą Europos rinkoje. Uždėdamas CE ženklą gamintojas patvirtina, jog įvykdė visus teisinius reikalavimus, keliamus CE ženklinimui bei įgijo teisę pardavinėti gaminį Europos ekonominėje erdvėje, taip pat Turkijoje. Toks ženklinimas yra reikalingas ir akvariumams su apšvietimo sistema, kadangi vadovaujantis elektrotechninių gaminių saugos techniniu reglamentu, tokie produktai yra laikomi elektrotechniniais gaminiais ir prieš teikiant tokius produktus į rinką, juos reikia pažymėti CE ženklu.

Kadangi planuojate akvariumais prekiauti internetu, tokiu atveju Jums reikėtų vadovautis Lietuvos Respublikos ūkio ministro patvirtintomis daiktų pardavimo ir paslaugų teikimo, kai sutartys sudaromos naudojant ryšio priemones, taisyklėmis, kuriose išdėstyti reikalavimai internetinei prekybai. Pavyzdžiui, pardavėjas iki sutarties sudarymo naudojamomis ryšio priemonėmis pirkėjui turi pateikti informaciją apie parduodamo daikto pagrindinės savybes, pardavimo kainą, daikto pristatymo kainą, mokėjimo, pristatymo ar atlikimo tvarką, pirkėjo teisės atsisakyti sutarties įgyvendinimo tvarką ir kt. Taigi Jūsų parduodamas prekes elektroniniu būdu galėtų įsigyti tiek Lietuvos, tiek užsienio šalių pirkėjai. Už parduotas prekes, priklausomai nuo to, ar registruositės PVM mokėtoju, ar ne, turėsite išrašyti PVM sąskaitas faktūras arba sąskaitas faktūras.

Ekspertai

Paulius Putrimas

Paulius Putrimas

Advokatas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX”

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.