...

Drabužių importas iš Kanados

Žinių bazė

2013.06.06

Sveiki,
planuojam importuoti naujus drabužius ir bižuteriją iš Kanados, ar gali būti, kad siuntai atvykus į Lietuvą, muitinė gali pareikalauti distribucijos teisių į prekinį ženklą? su kokiais kitais sunkumais galime susidurti? Planuojamas importuoti drabužių prekinis ženklas žinomas Šiaurės Amerikoj, o Europoj juo neprekiaujama. Kur kreiptis, kad išsiaiškinti ar galima įvežti konkretaus prekinio ženklo drabužius į Lietuvą?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Vilija Viešūnaitė

Įkūrėja, partnerė, advokatė / „TRINITI“

Publikavimo data: 2013-06-06 16:14

Informuojame, kad importuojamoms prekės iš Kanados būtina gauti prekių ženklo savininko sutikimą jo prekių importui, kuris gali būti suteiktas licencinės...

Publikavimo data: 2013-06-06 16:14

Informuojame, kad importuojamoms prekės iš Kanados būtina gauti prekių ženklo savininko sutikimą jo prekių importui, kuris gali būti suteiktas licencinės sutarties arba franšizės sutarties forma. Pažymime, kad prekių ženklo savininkas turės teisę drausti prekiauti jam priklausančiu prekių ženklu pažymėtomis prekėmis, todėl negavus tokio sutikimo rizikuojama sulaukti reikalavimo nutraukti naudojimą ir atlyginti nuostolius.

Atsižvelgiant į aprašytą, siūlome kreiptis į planuojamų eksportuoti prekių ženklo savininką su prašymu suteikti leidimą eksportuoti jų gaminamas prekes, nes tik prekių ženklo savininkas gali atsakyti ar galima konkretaus prekės ženklo drabužius įvežti į Lietuvą. Paminėtina, kad sutikimą prekiauti gerai žinomų prekių ženklų gamintojų prekėmis nėra paprasta, nes jie kelia didelius reikalavimus tarpininkams.

Papildomai informuojame, kad gabenant į Lietuvos Respubliką prekes ne iš Europos Sąjungos narių valstybių, o šiuo konkrečiu atveju iš Kanados, jei su atitinkama valstybe nėra pasirašytų papildomų susitarimų, asmeniui taip pat kyla pareiga vykdyti privalomąsias muitinės veiklą reglamentuojančių teisės aktų nustatytas procedūras (užsiregistruoti Muitinės prievolininkų registre, sužinoti kvotą importuojamoms prekėms ir pan.). Štai importuojant prekes iš Kanados, reikia sumokėti muitą ir 21% PVM, skaičiuojamą nuo importuojamų prekių vertės. Muito tarifas priklauso nuo to, kokios rūšies prekės importuojamos, kadangi skirtingiems tekstilės gaminiams gali būti taikomi skirtingi muitų ar akcizų dydžiai.

Ekspertai

Vilija Viešūnaitė

Vilija Viešūnaitė

Įkūrėja, partnerė, advokatė / „TRINITI“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.