Darbo laiko reglamentavimas
2016.07.19
Dirbu Vokietijoje su individualios veiklos pažyma (senelių slauga). Mokesčius moku Lietuvoje. Pavyzdžiui: 180 darbo dienų per metus arba būtinybė grįžti į Lietuvą kas tris mėnesius. Išvykau dirbti pasirašiusi abipusio bendradarbiavimo sutartį su Lenkijoje registruota įmone. Jai moku sutartą dalį gaunamų pajamų. Ar yra įstatymiškai reglamentuojamas laiko tarpas tokiam darbui?
Į klausimą atsakė:
Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.
Ekspertai
Regina Utkienė
Mokesčių informacijos departamento direktorė / VMI
Tapk ekspertu
Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!
Mokesčių informacijos departamento direktorė / VMI
Premium
Publikavimo data: 2016-07-19 10:10
Apmokestinant pajamų mokesčiu nuolatinio Lietuvos gyventojo pajamas, gautas Vokietijoje, vadovaujamasi ne tik Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatymo (toliau –...
Publikavimo data: 2016-07-19 10:10
Apmokestinant pajamų mokesčiu nuolatinio Lietuvos gyventojo pajamas, gautas Vokietijoje, vadovaujamasi ne tik Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatymo (toliau – GPMĮ) nuostatomis, bet ir Lietuvos Respublikos ir Vokietijos Federacinės Respublikos sutartimi „Dėl pajamų ir kapitalo dvigubo apmokestinimo išvengimo“ (toliau – Sutartis), turinčia viršenybę prieš GPMĮ.
Pagal Sutarties 14 straipsnio nuostatas, nuolatinio Lietuvos gyventojo (Lietuvos rezidento) pajamos gali būti apmokestinamos Vokietijoje tuo atveju, jei gyventojas būtų laikomas turinčiu nuolatinę bazę (veiklavietę) Vokietijoje, t. y., jeigu jis:
– Vokietijoje turėtų jo veiklai vykdyti reikalingą pastovią veiklos vietą (kabinetą, užsakovo jo darbui atlikti suteiktas patalpas ir pan.), kuria jis galėtų reguliariai naudotis, užsiimdamas tokia veikla, arba
– užsiimdamas tokia veikla, finansiniais metais, t. y., nuo kalendorinių metų sausio 1 d. iki gruodžio 31 d., ištisai arba su pertraukomis Vokietijoje išbūtų ilgiau kaip 183 dienas.
Taigi, jeigu tenkinama bent viena aukščiau įvardinta sąlyga, neatsižvelgiant į tai, kaip dažnai grįžtama į Lietuvą, individualios veiklos pajamos gali būti apmokestinamos Vokietijoje (jei tai numato jos vidaus mokesčių teisės aktai).
Dėl mokestinių prievolių, vykdant veiklą Vokietijoje, turėtumėte kreiptis į šios šalies mokesčių administratorių.