...

Dėl PVM mokėjimo

Žinių bazė

2013.07.02

Sveiki. Įmonė atidaryta Airijoje. Iš Lietuvos norime užsisakyti elektrinę kaitlentę kavinei. Ar kaitlentei skaičiuosis PVM, gal galima priskaičiuto PVM nemokėti?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Tomas Čepulis

Mokesčių informacijos departamento direktorius / VMI

Publikavimo data: 2013-07-02 21:14

Pagal Lietuvos Respublikos pridėtinės vertės mokesčio įstatymo (Žin., 2002, Nr.35-1271; 2004, Nr.17-505) 49 str. 1 dalies nuostatas 0 proc. PVM...

Publikavimo data: 2013-07-02 21:14

Pagal Lietuvos Respublikos pridėtinės vertės mokesčio įstatymo (Žin., 2002, Nr.35-1271; 2004, Nr.17-505) 49 str. 1 dalies nuostatas 0 proc. PVM tarifas taikomas, kai Lietuvos PVM mokėtojas prekes tiekia kitoje ES valstybėje narėje įregistruotam PVM mokėtojui ir nesvarbu, kas tiekiamas prekes gabena: prekių tiekėjas, pirkėjas ar bet kurio iš jų užsakymu – trečioji šalis.

Pažymime, kad PVM mokėtojas tiekiamoms į kitas ES valstybes prekėms 0 proc. PVM tarifą gali taikyti, jeigu išrašytoje PVM sąskaitoje faktūroje nurodo ES valstybės pirkėjo, PVM mokėtojo, kodą ir turi įrodymų, kad pirkėjas, kuriam prekės išgabentos, yra toje ES valstybėje registruotas PVM mokėtoju ir kad jo PVM mokėtojo kodas galioja prekių tiekimo momentu.

Vadinasi Lietuvos PVM mokėtojas, turėdamas įrodymų, kad pirkėjas yra įsiregistravęs PVM mokėtoju Airijoje ir jo PVM mokėtojo kodas galioja prekės (kaitlentės) tiekimo momentu, turėtų šį prekės tiekimą apmokestinti 0 proc. PVM tarifu. Jeigu pirkėjas nebūtų įsiregistravęs PVM mokėtoju Airijoje, tai Lietuvos PVM mokėtojas tiekiamai prekei turėtų taikyti standartinį 21 proc. PVM tarifą.

Ekspertai

Tomas Čepulis

Tomas Čepulis

Mokesčių informacijos departamento direktorius / VMI

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.