Darbas užsienyje pagal Lietuvoje registruotą individualiąją veiklą.

Žinių bazė

2014.09.07

Vokietijoje dirbu pagal darbo sutartį. Ar būtų įmanoma man Lietuvoje (nors ir esu deklaravęs išvykimą) išsiimti individualios veiklos pažymėjimą ir su juo dirbti Vokietijoje (nepaliekant savo dabartinio pagrindinio darbo čia)? Užsiimčiau baldų, buities puošybos elementų dizainu ir gamyba. Produkciją pardavinėčiau pagrinde internetu. Ar steigiant individualią įmonę, turėčiau daugiau privalumų vykdant šią veiklą nei ją vykdant su individualios veiklos pažymėjimu? Lietuvoje būtų taikomas 5 ar 15 proc. pajamų mokestis? Ačiū už pagalbą!

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Eglė Paulauskytė

Advokatė / Advokatės Dianos Višinskienės kontora

Publikavimo data: 2014-09-07 00:00

Individuali veikla yra geras būdas pradėti verslą nesteigiant įmonės. Vykdyti veiklą pagal įregistruotą individualios veiklos pažymą arba verslo liudijimą galėtumėte...

Publikavimo data: 2014-09-07 00:00

Individuali veikla yra geras būdas pradėti verslą nesteigiant įmonės. Vykdyti veiklą pagal įregistruotą individualios veiklos pažymą arba verslo liudijimą galėtumėte ir užsienyje, tačiau dėl informacijos apie veiklos vykdymui konkrečioje užsienio valstybėje keliamus reikalavimus, Turėtumėte kreiptis į Vokietijos mokesčių administratorių ir/ar kitas kompetentingas institucijas. Visos tiek Lietuvoje, tiek užsienyje gautos individualios veiklos pajamos, kurios nepriskiriamos neapmokestinamosioms pajamoms, bus apmokestinamos Lietuvoje.
Galiojantys Lietuvos Respublikos įstatymai nenumato pareigos, norintiems imtis tam tikros veiklos, steigti įmonę. Individualios įmonės savininku gali būti tik vienas fizinis asmuo, kuris negali būti kitos individualios įmonės savininku.
Kokią veiklos formą pasirinkti, reikėtų įvertinti daugelį kriterijų – mokami mokesčiai, veiklos apskaitai keliami reikalavimai, atsakomybės ribos ir pan.
Vykdant veiklą pagal individualios veiklos pažymą mokami šie mokesčiai: 5 proc. gyventojų pajamų mokestį (GPM); 28,5 proc. valstybinio socialinio draudimo (VSD) mokestį nuo pusės asmens gautų apmokestinamųjų pajamų; 9 proc. nuo minimalaus darbo užmokesčio privalomo sveikatos draudimo mokestį (PSD) (29 Eur mokestis mokamas kiekvieną mėnesį).
Pažymėtina, kad šioje konsultacijoje pateikiama informacija yra bendro pobūdžio, todėl dėl kiekvieno individualaus atvejo ir išsamios konsultacijos patartina kreiptis į teisininkus.

Ekspertai

Eglė Paulauskytė

Eglė Paulauskytė

Advokatė / Advokatės Dianos Višinskienės kontora

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.