...

Ar yra specialus terminas EN kalba individualiai veiklai.

Žinių bazė

2013.08.14

Sveiki, Užregistravau individualią veiklą pagal pažymą, pirksiu prekes iš užsienio (EU). 1. Kaip jiems užrašyti rekvizitus EN kalba? Gal yra koks specilus terminas -individualios veiklos pažymos Nr. )

2. Ir dar vienas klausimas. Jei pirksiu keles prekes iš Kinijos, bet neviršysiu 70 LT, siųsiuos paštu ir tada parduosiu savo internetinėje parduotuvėje. Ar čia reiktų mokėti kokius papilodmus mokesčius, (gal muito) ar tik tuos kuriuos reikės dirbant pagal IDV pažymą. Ar privalau turėti kokius nors sertifikatus.(pvz perkant lipdukus, apyrankes)

Ačiū už atsakymą.
Ačiū

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Publikavimo data: 2013-08-14 14:14

Remiantis 2009 m. lapkričio 16 d. Tarybos reglamento (EB) Nr.1186/2009 23–27 str., visas prekių siuntas, išsiųstas tiesiai iš trečiosios šalies...

Publikavimo data: 2013-08-14 14:14

Remiantis 2009 m. lapkričio 16 d. Tarybos reglamento (EB) Nr.1186/2009 23–27 str., visas prekių siuntas, išsiųstas tiesiai iš trečiosios šalies gavėjui Bendrijoje, leidžiama įvežti be importo muitų, jeigu prekių savoji vertė kiekvienoje siuntoje neviršija 150 eurų (510 Lt). Nuo importo muitų neatleidžiami alkoholio gaminiai, kvepalai ir tualetiniai vandenys, tabakas ir tabako gaminiai. 
Pagal LR PVM įstatymo 40 str., importo PVM neapmokestinamos prekės, kurių bendra vertė neviršija 75 Lt, išskyrus etilo alkoholį, alkoholinius gėrimus, apdorotą tabaką ir etilo alkoholio turinčius skystus parfumerijos, kosmetikos, tualetinius preparatus.

Būtent todėl jūsų atveju prekėms, kurių vienoje siuntoje vertė neviršys 75 Lt, nebus taikomi nei importo muitai, nei importo PVM. Pasibaigus finansiniams metams jūs, kaip individualiąją veiklą vykdantis asmuo, į biudžetą mokėsite mokesčius nuo apmokestinamųjų pajamų.

Bendruosius reikalavimus į rinką tiekiamoms prekėms nustato LR produktų saugos įstatymas, kur įtvirtinta, kad į rinką teikiami produktai (gaminiai ir paslaugos) turi būti saugūs. 

Ekspertai

Kristina Makaveckaitė

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.