...

Ar reikia registruotis PVM mokėtoju jei dirbu UAB ir užsiimu individualia veikla?

Žinių bazė

2012.09.28

UAB nori savanoriškai registruotis į PVM mokėtojų registrą, tačiau vienintelis jos akcininkas dar vykdo individualią veiklą pagal pažymą. Klausiama, ar UAB įregistravus į PVM mokėtojų registrą, akcininkui vykdančiam individualią veiklą taip pat atsiras prievolė registruotis PVM mokėtoju.

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Tomas Čepulis

Mokesčių informacijos departamento direktorius / VMI

Publikavimo data: 2012-09-28 14:42

Pagal LR PVM įstatymo 71 str. 7 dalį, jeigu tas pats asmuo (vienas ar kartu su kitais asmenimis, kurie pagal...

Publikavimo data: 2012-09-28 14:42

Pagal LR PVM įstatymo 71 str. 7 dalį, jeigu tas pats asmuo (vienas ar kartu su kitais asmenimis, kurie pagal šį įstatymą laikomi su juo susijusiais kontroliuoja keletą juridinių asmenų, visi jo kontroliuojami juridiniai asmenys ir jis pats (jeigu jis pats vykdo ekonominę veiklą) privalo pateikti prašymus įregistruoti juos PVM mokėtojais, jeigu bendra visų jų gauta ar gautina atlygio už vykdant ekonominę veiklą patiektas prekes ir (arba) suteiktas paslaugas suma per metus (paskutinius 12 mėnesių) viršijo šio straipsnio 1 dalyje nustatytą ribą, nepriklausomai nuo to, kad kiekvieno tokio asmens ar dalies jų gauto ar gautino atlygio suma mažesnė nei nustatytoji riba.

Nurodytu atveju, bendrovės akcininkas kontroliuoja tik vieną juridinį asmenį, tai neatsižvelgiant į tai, kad UAB įsiregistruos į PVM mokėtojų registrą, akcininkui, kaip asmeniui vykdančiam individualią veiklą, nėra prievolės registruotis PVM mokėtoju, jei jo pajamos gautos/gautinos iš vykdomos individualios veiklos per paskutinius 12 mėnesių neviršija 155 000 Lt.
          

Ekspertai

Tomas Čepulis

Tomas Čepulis

Mokesčių informacijos departamento direktorius / VMI

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.