...

Ar reikia registruotis gamintojų ir importuotojų registre ?

Žinių bazė

2014.01.01

Individuali veikla, prekyba internetu. Importuojamos smulkios elektroninės prekės (pvz 300 kg per metus) ir parduodamos Lietuvos rinkoje.
Ar reikia registruotis gamintojų ir importuotojų registre ? Nes dokumentacija ir mokesčiai neadekavtus vykdomai veiklai. Tai yra pajamos nedengia šio mokesčio asocijuotom organizacijom.
PVZ.
Asociacija „EEPA”
VšĮ „Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacija”
Gal yra kokios išimtis. Nes norint pradėti veikla jau reikia mokėti negaunant pajamų. Jeigu
tai tiesa gal neverta ir pradėti, nes planuojamos pajamos nedidelės.

Ačiū

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Paulius Putrimas

Advokatas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX”

Publikavimo data: 2014-01-01 20:00

Atsakydami į Jūsų klausimą pažymime, jog gamintojų ir importuotojų registravimosi taisykles reglamentuoja Lietuvos Respublikos aplinkos tvarkymo įstatymas, taip pat Lietuvos...

Publikavimo data: 2014-01-01 20:00

Atsakydami į Jūsų klausimą pažymime, jog gamintojų ir importuotojų registravimosi taisykles reglamentuoja Lietuvos Respublikos aplinkos tvarkymo įstatymas, taip pat Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2009 m. gegužės 27 d. įsakymu Nr. D1-291 patvirtintos Gamintojų ir importuotojų registravimo taisyklės.

Lietuvos Respublikos atliekų tvarkymo įstatymo 341 straipsnyje nurodyta, jog elektros ir elektroninės įrangos gamintojo ir (ar) importuotojo viena pagrindinių pareigų yra registruotis aplinkos ministro nustatyta tvarka gamintojų ir importuotojų registre. Tame pačiame straipsnyje yra įtvirtinta, jog elektros ir elektroninės įrangos platintojams draudžiama platinti elektros ir elektroninę įrangą, kurios importuotojas nėra įsiregistravę aplinkos ministro nustatyta tvarka. Atsakomybė už šių nuostatų nesilaikymą yra įtvirtintą Administracinių teisės pažeidimų kodekso 5118 str.

Gamintojų ir importuotojų registravimo taisyklėse yra detaliai reglamentuojama tvarka, kaip turi būti atlikta minėta registracija. Šiose taisyklėse yra dar kartą pakartojama, jog Lietuvos Respublikos vidaus rinkai planuojantys tiekti elektros ir elektroninę įrangą gamintojai ir (ar) importuotojai turi registruotis iki elektros ir elektroninės įrangos pateikimo Lietuvos Respublikos vidaus rinkai. Šiame teisės akte, taip pat Aplinkos tvarkymo įstatyme nėra nurodyta jokių išimčių ir atvejų, kuomet gamintojams ir (ar) importuotojams registracija nėra privaloma. Įvertinus išdėstytą informaciją, nusprendus vykdyti Jūsų pasirinktą veiklą, Jums būtų privalu registruotis gamintojų ir importuotojų registre nepriklausomai nuo gaunamų pajamų ar importuojamų prekių kiekio.

Ekspertai

Paulius Putrimas

Paulius Putrimas

Advokatas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX”

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.