...

Ar reikia mokėti pelno mokestį deklaravus pajamas, kai dirbi pagal verslo liudijimą?

Žinių bazė

2013.09.27

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Tomas Čepulis

Mokesčių informacijos departamento direktorius / VMI

Publikavimo data: 2013-09-27 09:49

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatymo (Žin., 2002, Nr. 73-3085, toliau – GPMĮ) 6 str. 5 dalies nuostatomis, gyventojas...

Publikavimo data: 2013-09-27 09:49

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatymo (Žin., 2002, Nr. 73-3085, toliau – GPMĮ) 6 str. 5 dalies nuostatomis, gyventojas gavęs pajamų iš individualios veiklos, įsigijus verslo liudijimą, moka fiksuoto dydžio pajamų mokestį, jeigu neprivalo registruotis ir nėra įregistruotas pridėtinės vertės mokesčio mokėtoju.

Be to, 2002 m. lapkričio 19 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarime Nr. 1797 „Dėl Verslo liudijimų išdavimo gyventojams taisyklių“ (Žin., 2002, Nr. 112-4992) yra nustatyta maksimali iš juridinių asmenų gautų pajamų riba, iki kurios pajamos gautos iš juridinių asmenų laikomos individualios veiklos įsigijus verslo liudijimą pajamomis. Nustatyta, kad gamybos ar paslaugų verslo liudijimus įsigiję gyventojai iš juridinių asmenų per kalendorius metus gali gauti pajamas, ne didesnes nei 15500 Lt, jei iš juridinių asmenų gautos pajamos viršija nustatytą dydį, tai visa per kalendorinius metus iš juridinių asmenų gauta suma turi būti apmokestinama kaip individualios veiklos pajamos, taikant atitinkamai veiklos rūšiai taikomą pajamų mokesčio tarifą (5 ar 15 proc.).

Vadinasi, jei verslo liudijimą įsigijusio gyventojo individualios veiklos pajamos atitinka minėtas sąlygas, tai tokios pajamos laikomos individualios veiklos įsigijus verslo liudijimą pajamomis, kurios jau apmokestintos fiksuoto dydžio pajamų mokesčiu, todėl papildomai nuo tokių pajamų gyventojų pajamų mokesčio mokėti nereikia.

Ekspertai

Tomas Čepulis

Tomas Čepulis

Mokesčių informacijos departamento direktorius / VMI

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.