Ar reikia mokėti pelno mokestį deklaravus pajamas, kai dirbi pagal verslo liudijimą?
Į klausimą atsakė:
Atsakyti į klausimą
Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.
Ekspertai
Tomas Čepulis
Mokesčių informacijos departamento direktorius / VMI
Tapk ekspertu
Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!
Mokesčių informacijos departamento direktorius / VMI
Publikavimo data: 2013-09-27 09:49
Vadovaujantis Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatymo (Žin., 2002, Nr. 73-3085, toliau – GPMĮ) 6 str. 5 dalies nuostatomis, gyventojas...
Publikavimo data: 2013-09-27 09:49
Vadovaujantis Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatymo (Žin., 2002, Nr. 73-3085, toliau – GPMĮ) 6 str. 5 dalies nuostatomis, gyventojas gavęs pajamų iš individualios veiklos, įsigijus verslo liudijimą, moka fiksuoto dydžio pajamų mokestį, jeigu neprivalo registruotis ir nėra įregistruotas pridėtinės vertės mokesčio mokėtoju.
Be to, 2002 m. lapkričio 19 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarime Nr. 1797 „Dėl Verslo liudijimų išdavimo gyventojams taisyklių“ (Žin., 2002, Nr. 112-4992) yra nustatyta maksimali iš juridinių asmenų gautų pajamų riba, iki kurios pajamos gautos iš juridinių asmenų laikomos individualios veiklos įsigijus verslo liudijimą pajamomis. Nustatyta, kad gamybos ar paslaugų verslo liudijimus įsigiję gyventojai iš juridinių asmenų per kalendorius metus gali gauti pajamas, ne didesnes nei 15500 Lt, jei iš juridinių asmenų gautos pajamos viršija nustatytą dydį, tai visa per kalendorinius metus iš juridinių asmenų gauta suma turi būti apmokestinama kaip individualios veiklos pajamos, taikant atitinkamai veiklos rūšiai taikomą pajamų mokesčio tarifą (5 ar 15 proc.).
Vadinasi, jei verslo liudijimą įsigijusio gyventojo individualios veiklos pajamos atitinka minėtas sąlygas, tai tokios pajamos laikomos individualios veiklos įsigijus verslo liudijimą pajamomis, kurios jau apmokestintos fiksuoto dydžio pajamų mokesčiu, todėl papildomai nuo tokių pajamų gyventojų pajamų mokesčio mokėti nereikia.