...

Ar reikalinga individualios veiklos pažyma?

Žinių bazė

2019.05.02

Planuoju prie savo namų esančiame nedideliame sklype auginti daržovių daigus pardavimui. Ar tokiai veiklai reikia individualios veiklos pažymos ir kokius privalomus mokesčius turėsiu mokėti? Pardavinėčiau lauko sąlygomis, savo sklype.

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Regina Utkienė

Mokesčių informacijos departamento direktorė / VMI

Premium

Publikavimo data: 2019-11-13 01:04

Gyventojai, auginantys ir parduodantys tik savo asmeniniame sklype užaugintą produkciją (tarp jų ir daržovių daigus), prilyginami žemės ūkio veiklą vykdantiems...

Publikavimo data: 2019-11-13 01:04

Gyventojai, auginantys ir parduodantys tik savo asmeniniame sklype užaugintą produkciją (tarp jų ir daržovių daigus), prilyginami žemės ūkio veiklą vykdantiems gyventojams. Šie gyventojai gali parduoti savo užaugintą produkciją ir neįregistravę individualios veiklos, t. y. neįsigiję verslo liudijimo ar neįregistravę individualios veiklos pagal pažymą.

Parduodamas asmeniniame sklype užaugintą produkciją, gyventojas turėtų turėti dokumentus, patvirtinančius žemės valdymą, ir asmens dokumentą.

Gyventojo pajamos, gautos pardavus nuosavame sklype užaugintą produkciją, priskiriamos pajamoms iš žemės ūkio veikos, kurios neapmokestinamos pajamų mokesčiu, jeigu šias pajamas gaunantis gyventojas kalendoriniais metais neprivalo registruotis ir nėra įregistruotas pridėtinės vertė mokesčio (toliau – PVM) mokėtoju.

Jei pajamos, gautos iš prekybos daigais ir kitos Lietuvoje vykdomos PVM apmokestinamos veiklos (jei tokią veiklą vykdysite) per 12 paskutinių mėnesių viršytų 45000 eurų ribą, gyventojui būtų prievolė registruotis PVM mokėtoju Lietuvoje, skaičiuoti ir mokėti PVM.

Ekspertai

Regina Utkienė

Regina Utkienė

Mokesčių informacijos departamento direktorė / VMI

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.