...

Ar Paypal išrašas atitinka sąskaitą- faktūrą?

Žinių bazė

2016.05.04

Noriu užsakinėti prekes, bei jas perpardavinėti el. parduotuvėje. Būtų steigiama individuali įmonė. Bet kyla klausimas ar Paypal išrašas atitinka sąskaitą- faktūrą? Bei ar galima tokiu atveju užsakyti prekes iš anksto ir vėliau jas įtraukti į veiklą?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Publikavimo data: 2016-05-04 15:39

LR Mokesčių adminiatratorius reikalavimai užsienio subjektų išrašomiems dokumentams tokie: turi būti aiškus ūkinės operacijos turinys, t.y. kas, kam, ką ir...

Publikavimo data: 2016-05-04 15:39

LR Mokesčių adminiatratorius reikalavimai užsienio subjektų išrašomiems dokumentams tokie: turi būti aiškus ūkinės operacijos turinys, t.y. kas, kam, ką ir už kokią kainą pardavė. 

Paprastai Jūsų minimame Paypal išraše atsispindi piniginiai srautai – t.y. gauti ir įvykdyti mokėjimai bei komisiniai už atliekamus(-tus) mokėjimų pavedimus. Apskaitos dokumentas komisiniams, kaip išlaidoms, kurios patirtos pajamoms uždirbti, pagrįsti tinkamas Paypal išrašas už atitinkamą mokestinį laikotarpį. Tačiau patirtoms išlaidoms, pavyzdžiui, už prekes reikalingi pirminiai prekių įsigijimo dokumentai – reikalavimus jiems nurodžiau aukščiau, o įrašų Paypal išraše apie įvykdytus apmokėjimus nepakaks, norint sąnaudas priskirti prie individualios veiklos leidžiamų atskaitymų.

Dėl prekių, įsigytų anksčiau, nei įregistruota individuali įmonė: jeigu Jūs, LR nuolatinis gyventojas, savo vardu įsigyjate prekių, skirtų perparduoti (ekonominės naudos siekimas), ir jas pardavinėti ketinate jau įregistravę individualią įmonę (t.y. ne savo, bet įmonės vardu), tada pirmiausia Jūs, nuolatinis LR gyventojas, turite sudaryti prekių pirkimo – pardavimo sandorį su įmone dėl minėtų prekių įsigijimo. Prekių įsigijimo sandoris, atkreipiu dėmesį, privalo atitikti rinkos kainą.

Ekspertai

Kristina Makaveckaitė

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.