...

Ar galima priskirti ofiso pirkimą prie individualios veiklos išlaidų?

Žinių bazė

2015.07.30

Vykdau individualią veiklą pagal pažymą. Jei įsigyčiau negyvenamos paskirties nekilnojamą turtą, iš kurio vykdyčiau veiklą, ar galima turto kainą priskirti prie išlaidų? Ar tai priklauso nuo veiklos tipo? Jei kaina viršija metines pajamas ir pirkimas vyksta išsimokėtinai, ar šias išlaidas galima paskirstyti per keletą mokestinių metų?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Algis Teišerskis

Partneris / Mokesčiai praktikams

Publikavimo data: 2015-07-30 15:36

Taip, įsigytą negyvenamosios paskirties NT galite priskirti prie IDV veiklos išlaidų. Išlaidos gali būti atimamos iš pajamų lygiomis dalimis per...

Publikavimo data: 2015-07-30 15:36

Taip, įsigytą negyvenamosios paskirties NT galite priskirti prie IDV veiklos išlaidų. Išlaidos gali būti atimamos iš pajamų lygiomis dalimis per NT nusidėvėjimo laikotarpį. Nusidėvėjimo laikotarpis negali būti trumpesnis nei Pelno mokesčio įstatyme nustatyta (šiuo metu – 8-neri metai pastatui, pastatytam po 2002 metų ir 15 metų jei pastatytas iki 2002 metų). T.y. jei pastatas pastatytas po 2002 metų, per mėnesį išlaidoms galite priskirti ne daugiau nei 1/96 (8×12) turto kainos. Prieš naudodami turtą veikloje turite jį deklaruoti VMI, užpildydami FR0457 formą.  

Ekspertai

Algis Teišerskis

Algis Teišerskis

Partneris / Mokesčiai praktikams

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.