...

Ar galima Lietuvoje išsiimti patentą, norint dirbti Norvegijoje vienam mėnesiui?

Žinių bazė

2015.09.15

Turiu ststybos srityje užsakymą iš norvego draugo. nenoriu nukentėti nuo Norvegijos policijos ar mokesčių inspekcijos, kaip reikėtų pasielgti šioje situacijoje?

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Eglė Paulauskytė

Advokatė / Advokatės Dianos Višinskienės kontora

Publikavimo data: 2015-09-15 19:32

Visų pirma, atsakant į Jūsų klausimą pažymėtina, jog gyventojas individualią veiklą gali vykdyti arba nustatyta tvarka įregistravęs individualią veiklą pagal...

Publikavimo data: 2015-09-15 19:32

Visų pirma, atsakant į Jūsų klausimą pažymėtina, jog gyventojas individualią veiklą gali vykdyti arba nustatyta tvarka įregistravęs individualią veiklą pagal individualios veiklos pažymą, arba įsigyti verslo liudijimą iš anksto sumokėdamas fiksuoto dydžio pajamų mokestį nuo pajamų, gautų iš tokios individualios veiklos.

Antra, jei asmeniui išduotas verslo liudijimas, kuriame nurodyta neribota veiklos teritorija, ar jis dirba pagal pažymą, kurioje nurodyta, kad asmuo paslaugas teikia Lietuvoje ir užsienio valstybėje, asmuo turi teisę vykdyti veiklą užsienio valstybėje. Dėl Norvegijoje galiojančių teisės aktų nuostatų reikėtų kreiptis į Norvegijos kompetentingas institucijas ir (arba) teisininkus.

Trečia, iš klausimo nėra aišku, kokį konkretų darbą Jūs ketina atlikti. Nuo darbo pobūdžio priklauso ir individualios veiklos vykdymo forma, t.y. ne visomis veiklomis galima užsiimti įsigijus verslo liudijimą. Lietuvos Respublikos Vyriausybė 2002 m. lapkričio 19 d. nutarimu Nr. 1797(Žin., 2002, Nr. 112-4992) patvirtino veiklų, kuriomis gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą, rūšių sąrašą. Tik šiame sąraše išvardytas veiklas galima vykdyti įsigijus verslo liudijimą.

Ketvirta, verslo liudijimai išduodami ir pratęsiami pageidaujamam kalendorinių metų laikotarpiui, bet ne ilgiau kaip kalendoriniams metams ir ne trumpiau kaip 5 dienoms, išskyrus prekybos verslo liudijimus .

Pažymėtina, kad šioje konsultacijoje pateikiama informacija yra bendro pobūdžio, todėl dėl kiekvieno individualaus atvejo ir išsamios konsultacijos patartina kreiptis į teisininkus.

Ekspertai

Eglė Paulauskytė

Eglė Paulauskytė

Advokatė / Advokatės Dianos Višinskienės kontora

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.