...

Ar galėčiau dirbti aukle bet kurioje ES šalyje su IDV?

Žinių bazė

2015.04.24

Ar galima įsigyti individualios veiklos pažymą Lietuvoje, o dirbti kitoje ES šalyje? Ar dirbdama aukle ir gyvendama ne Lietuvoje, turėčiau registruoti išvykimą iš Lietuvos?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Artūras Tukleris

Vyresnysis teisininkas / Advokatų kontora GLIMSTEDT

Publikavimo data: 2015-04-24 13:30

Gyventojas įregistravęs veiklą Lietuvoje (individualią veiklą pagal pažymą ir (arba) įsigijęs verslo liudijimą) mokesčių mokėjimo tikslais gali ją vykdyti ir...

Publikavimo data: 2015-04-24 13:30

Gyventojas įregistravęs veiklą Lietuvoje (individualią veiklą pagal pažymą ir (arba) įsigijęs verslo liudijimą) mokesčių mokėjimo tikslais gali ją vykdyti ir užsienyje, tačiau dėl informacijos apie veiklos vykdymui konkrečioje užsienio valstybėje keliamus reikalavimus, gyventojas turėtų būtinai kreiptis į tos užsienio valstybės mokesčių administratorių ir/ar kitas kompetentingas institucijas.

Visos tiek Lietuvoje, tiek užsienyje gautos individualios veiklos pajamos, kurios nepriskiriamos neapmokestinamosioms pajamoms, apmokestinamos Lietuvoje. Tačiau, kai kurioms šalims yra suteikta teisė apmokestinti nuolatinio Lietuvos gyventojo toje šalyje gautas individualios veiklos pajamas, tai Lietuvoje naikinamas tokių pajamų dvigubas apmokestinimas (t.y. šios pajamos Lietuvoje pajamų mokesčiu neapmokestinamos), jei gyventojas pateikia dokumentus, įrodančius pajamų ar jam tapataus mokesčio sumokėjimą toje šalyje.

Daugiau informacijos dirbantiems užsienyje galite rasti čia:
http://www.sodra.lt/lt/situacijos/informacija-gyventojams/gyvenantiems-ir-dirbantiems-uzsienyje

Ekspertai

Artūras Tukleris

Artūras Tukleris

Vyresnysis teisininkas / Advokatų kontora GLIMSTEDT

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.