...

Kokių dokumentų reikia norint prekiauti daržovėmis turguje?

Žinių bazė

2015.10.27

Norėčiau sužinoti, kokių dokumentų, leidimų, reikia ūkininko sūnui norint prekiauti daržovėmis turguje arba atliekant pristatymą į namus?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Regina Utkienė

Mokesčių informacijos departamento direktorė / VMI

Premium

Publikavimo data: 2015-10-27 10:23

Reikalavimai prekybai žemės ūkio produktais nustatyti Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2009 m. gegužės 15 d. įsakymu Nr. 3D-355 patvirtintose...

Publikavimo data: 2015-10-27 10:23

Reikalavimai prekybai žemės ūkio produktais nustatyti Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2009 m. gegužės 15 d. įsakymu Nr. 3D-355 patvirtintose Prekyviečių, prekiaujančių žemės ūkio ir maisto produktais, darbo taisyklėse (toliau – Taisyklės).

Pagal Taisyklių 13 punktą, asmenys, savo ūkyje išauginę žemės ūkio produktus, jų prekybai privalo turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, ūkininko ūkio įregistravimo pažymėjimą ir einamųjų metų išrašą iš Ūkininkų ūkių registro ir/ar Žemės ūkio ir kaimo verslo registro apie ūkininko ūkyje ir/ar žemės ūkio valdoje vykdomą pagrindinę bei papildomas žemės ūkio ekonomines veiklas. Išrašą teisės aktų nustatyta tvarka išduoda registrų tvarkymo įstaigos: VĮ „Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centras“, Savivaldybių administracijos.

Taisyklių 16 punkte nustatyta, kad tuo atveju, kai asmenys, savo ūkinėje veikloje išauginę žemės ūkio produktus, prekyvietėje prekiauja ne patys, bet jų šeimos nariai, prekybos vietoje be aukščiau išvardintų dokumentų kopijų privalo turėti teisės aktų nustatyta tvarka patvirtintą įgaliojimą dėl leidimo prekiauti žemės ūkio produktais.

Dėl reikalavimų, nustatytų prekybai žemės ūkio ir maisto produktais, reikia kreiptis į teritorinę Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą. 

Ekspertai

Regina Utkienė

Regina Utkienė

Mokesčių informacijos departamento direktorė / VMI

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.