...

Verslo plano rengimas ir paskola verslui pradėti

Žinių bazė

2013.01.14

Verslo planas man reikalingas paskolai gauti. Galvoju, kad tokiu atveju verslo planą turėtų paruošti specialistai. Esu parašiusi jį ir pati, bet manau, kad jis bus per daug paprastas. Norisi profesionalo žvilgsnio iš šalies ir patarimų. Kokie žingsniai turėtų būti toliau, parašius planą? Pagal ką sprendžiama ar suteikti paskolą verslui ar ne?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Arvydas Strumskis

Vadovaujantysis partneris / „Verslo angelų fondas I“

Premium

Publikavimo data: 2013-01-14 17:54

Mano nuomone geriausia, kai verslininkas patys ruošia verslo planą. Tada žino kas ir kodėl parašyta. Verslo plano struktūra yra gana...

Publikavimo data: 2013-01-14 17:54

Mano nuomone geriausia, kai verslininkas patys ruošia verslo planą. Tada žino kas ir kodėl parašyta. Verslo plano struktūra yra gana standartinė, bet kuriame padoresniame verslo pradžios internetiniame puslapyje ar vadovėlyje jis yra. Labai svarbu atkreipti dėmesį į esminius dalykus, kas turi būti verslo plane. Kai verslo planas parašytas, parodykit kokiam nors pažystamam verslininikui ir paprašykit kritikos. Kritika yra labai svarbus požiūris iš šono, taigi naudokitės tuo kai tik galite. Tada atlikite korekcijas.

Dar kartą, siūlau pačiai ruošti verslo planą, nes jis yra Jum skirtas. Formaliai žiūrint, skolintojui yra svarbu garantijos, kad grąžinsit pasiskolintas lėšas, sumokėsit palūkanas. Specialistai ,žinoma, gali paruošti planą, jis gal gražiau atrodys. Bet tai bus ne Jūsų planas, dvasios nelieka!. Kartais tenka susidurti su situacija, kai jaunas verslininkas , aptariant planą, sako „ne aš ruošiau planą, nežinau kas čia konkrečiai turima galvoje…“ Pasitikėjimas krenta akmeniu. Dažniausia problema, kad jauni verslininkai nežino Balanso, Pelno ir nuostolio ataskaitų, Pinigų srautų pagrindų. Ši dalis dažnai perduodama konsultantam padaryti. Mano nuomone, vadovas, verslininkas privalo mokėti finansų pagrindus. Verslo plano ruošimas Jum padės suprasti ko nežinote (nors kažkada girdėjote…) padės suplanuoti, pergalvoti. Labai svarbu rašyti pačiam.

Ekspertai

Arvydas Strumskis

Arvydas Strumskis

Vadovaujantysis partneris / „Verslo angelų fondas I“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.