...

Tarptautinių pavedimų (pajamų) apskaita pinigų apskaitos principu.

Žinių bazė

2016.01.03

Vykdau individualią veiklą pagal pažymą. Kuriu internetinių svetainių dizainą užsienio klientams. Atliekant pavedimus yra nuskaitomi valiutų konvertavimo ir banko mokesčiai. Kurią sumą turėčiau pildyti į apskaitos žurnalą tokiu atveju?
Pavyzdys: atlikus darbą, išrašau ir išsiunčiu klientui sąskaitą-faktūrą 100 eur. Klientas padaro tarptautinį pavedimą į mano banko sąskaitą (kliento valiuta tos dienos kursu), tačiau aš gaunu tik 95eur, nes būna nuskaitomi pavedimo mokesčiai. Problema ta, kad aš nematau kiek tų mokesčių buvo nuskaičiuota (ar kiek iš tiesų klientas perveda), aš matau tik galutinę sumą, gautą į banko sąskaitą.
Kaip tokiu atveju pildyti apskaitos žurnalą? Ar į pajamų dalį turėčiau rašyti sumą, kuri yra sąskaitoje-faktūroje (šiuo atveju 100 eur) ar gautą sumą į banko sąskaitą (95eur)? Kaip pagrįsti tą skirtumą tarp sąskaitos ir gautos sumos?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Algis Teišerskis

Partneris / Mokesčiai praktikams

Publikavimo data: 2016-01-03 17:52

ei apskaitą tvarkote pinigų apskaitos principu, tuomet į žurnalą rašykite faktiškai gautas pajamas (95 eur.). Jei apskaitą tvarkote kaupimo principu,...

Publikavimo data: 2016-01-03 17:52

ei apskaitą tvarkote pinigų apskaitos principu, tuomet į žurnalą rašykite faktiškai gautas pajamas (95 eur.).
Jei apskaitą tvarkote kaupimo principu, tuomet į pajamas rašytumėte 100 eur, o sąnaudos – banko komisiniai ir/arba valiutų kurso įtakos pokyčiai. Pelnas vis tiek gautųsi toks pats – 95 eur.

Ekspertai

Algis Teišerskis

Algis Teišerskis

Partneris / Mokesčiai praktikams

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.