...

Paskola žemės ūkiui, konkrečiai pienininkystės ūkiui steigti

Žinių bazė

2013.10.16

Kur reikėtų kreiptis norint gauti paskolą pienininkystės ūkiui įkurti?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Erika Viltrakienė

Kaimo plėtros ir žuvininkystės programų departamento direktorė / Nacionalinė mokėjimo agentūra

Publikavimo data: 2013-10-16 13:48

Nacionalinė mokėjimo agentūra administruoja paramos priemones, pagal kurias 2007-2013 m. laikotarpiu buvo galima gauti negrąžinamą dotaciją jaunųjų ūkininkų įsikūrimui ar...

Publikavimo data: 2013-10-16 13:48

Nacionalinė mokėjimo agentūra administruoja paramos priemones, pagal kurias 2007-2013 m. laikotarpiu buvo galima gauti negrąžinamą dotaciją jaunųjų ūkininkų įsikūrimui ar jau įsikūrusių ūkių plėtrai.

Parama ūkio įkūrimui pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 m. programą teikiama pagal priemonę „Jaunųjų ūkininkų įsikūrimas“. Tačiau atkreiptinas dėmesys, kad šiai priemonei 2007-2013 m. skirtas biudžetas jau išnaudotas, taigi, papildomų paraiškų rinkimų pagal 2007-2013 m. programą nėra planuojama. Jau įkurtų ūkių plėtra remiama pagal priemones „Žemės ūkio valdų modernizavimas“ (paraiškų rinkimai taip pat yra pasibaigę).

Smulkieji ūkininkai, jau įregistravę valdą ir ne mažiau kaip paskutiniuosius metus iki paraiškos pateikimo deklaruojantys pasėlius ir registruojantys gyvulius, gali kreiptis paramos pagal priemonę „Pusiau natūrinis ūkininkavimas“. Pažymėtina, kad pagal šią priemonę vėl bus renkamos paraiškos nuo šių metų lapkričio 11 iki gruodžio 13 dienos.

Deja, šiuo metu negalime atsakyti, ar po 2013 m. bus skiriama parama pienininkystės ūkio įkūrimui/modernizavimui bei kokie bus keliami reikalavimai. Daugiau informacijos dėl nauju 2014-2020 m. finansavimo laikotarpiu planuojamų finansuoti priemonių tikimės turėti kitų metų pradžioje.

Šiuo metu galiojančias mūsų minėtų priemonių įgyvendinimo taisykles, kuriose nustatyti visi reikalavimai pareiškėjui, siekiančiam gauti paramą pagal kaimo plėtros priemones, galite rasti Nacionalinės mokėjimo agentūros tinklalapyje www.nma.lt/ Parama/ Kaimo plėtros 2007-2013 m. programa/Įgyvendinimo taisyklės

Ekspertai

Erika Viltrakienė

Erika Viltrakienė

Kaimo plėtros ir žuvininkystės programų departamento direktorė / Nacionalinė mokėjimo agentūra

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.