...

Paskola sezoniniam verslui

Žinių bazė

2019.08.12

Norime įsigyti naują įrangą. Gaminame vaikų žaidimų aikštelių dangas ir paklausa tokia didelė, kad be plėtros niekaip negalėsime išpildyti visų užsakymų. Nors verslas ganėtinai sezoniškas, pagal visus skaičiavimus investicijos per trejus metus turėtų atsipirkti. Norime tam pasiimti paskolą. Kaip ją gauti, ypač jei verslas sezoniškas?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Linas Armalys

Vadovas / „Noviti finance”

Publikavimo data: 2019-11-13 01:04

Pats paskolos gavimo procesas ir keliami reikalavimai Jūsų įmonei labai nesiskirs nuo nesezoniniam verslui keliamų reikalavimų, taigi sezoniškumas neturėtų kelti...

Publikavimo data: 2019-11-13 01:04

Pats paskolos gavimo procesas ir keliami reikalavimai Jūsų įmonei labai nesiskirs nuo nesezoniniam verslui keliamų reikalavimų, taigi sezoniškumas neturėtų kelti problemų paskolai gauti. Kaip suprantu, Jūsų pagrindinis iššūkis tas, kad, gavus paskolą, Jums būtų nepatogu turėti tolygų jos išsimokėjimo grafiką, nes sezoninio piko metu ją išsimokėti lengva, bet dėl sezono kritus pardavimams Jums tai keltų problemų. Yra keli galimi sprendimai: sutarti su kredituotoju suderinti prie Jūsų sezoniškumo adaptuotą išsimokėjimo grafiką, kai įmokos bus didesnės sezoninio piko metu, o žiemą būtų mokamos tik palūkanos. Kitas sprendimas – gauti kredito liniją, kai Jūs patys sprendžiate, kiek ir kada paskolos išsimokėti. Beje, pats faktas, kad investicija atsipirks per trejus metus, nebūtinai turi reikšti, kad Jums reikia trejų metų trukmės paskolos. Tikėtina, kad gautinas pelnas iš padidėjusių pardavimų taip pat gali būti panaudotas paskolai greičiau išmokėti, todėl greičiausiai turėtų būti kalbama apie du sezonus. Galimas ir priešingas sprendimas: paimti paskolą su ilgesniu terminu (ar likutine verte), kas Jums leistų mokėti santykinai mažesnes įmokas, kurios nekeltų sunkumų net ir esant ne sezono laikotarpiui, o po kelerių metų paskolą išsimokėti anksčiau. Turint tiek nedaug informacijos apie Jūsų verslą, sunku patarti, tačiau galbūt kuris nors iš paminėtų sprendimų Jums pasirodys vertas detalesnės analizės.

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.