...

Paramos/paskolos galimybės naujam verslui

Žinių bazė

2019.02.19

Sveiki. Aš esu 25 metų mergina ir norėčiau atsidaryti savo kavinę Vilniuje. Norėčiau sužinoti, kokios yra paskolos/paramos galimybės? Ar darbo biržoje dar yra verslumo skatinimo programa, per kurią galima būtų gauti pinigų verslo pradžiai? Šiuo metu aš gyvenu Olandijoje, turėjau darbą, bet įmonė bankrutavo ir aš planuoju greitų metų sugižti į Lietuva.
Mano draugai turi patalpas, kuriose neseniai veikė kavinė, bet jie atsisakė pratęsti nuomos kontraktą su buvusiais nuomininkais dėl asmeninių priežasčių. Patalpose liko dalis kavinės įrangos, kurią jie galėtų man parduoti, jei aš sutikčiau atsidaryti ten kavinę.
Tai būtu mano pirmas verslas. Taip pat mane domina galimybe gauti subsidiją iš Lietuvos darbo biržos darbuotojų algoms.
Turiu savo santaupų, bet jų neužtektų pradėti verslą, todėl ir domiuosi, kokie yra variantai. Mano paskaičiavimais man reikėtų apie 6-7 tūkstančių eurų reikiamai įrangai įsigyti.
Ačiū už informaciją.

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Inga Beiliūnienė

Priemonių valdymo skyriaus vadovė / UAB „Investicijų ir verslo garantijos“

Publikavimo data: 2019-02-19 17:03

Apie darbo biržos teikiamą paramą, reiktų kreiptis į darbo biržą pačią. Lengvatinės paskolos galima teirautis ir kredito unijose, kurios teikia...

Publikavimo data: 2019-02-19 17:03

Apie darbo biržos teikiamą paramą, reiktų kreiptis į darbo biržą pačią.
Lengvatinės paskolos galima teirautis ir kredito unijose, kurios teikia Verslumo skatinimo paskolas 2014-2020, finansuojamas iš Europos socialinio fondo lėšų. Labai mažos, mažos įmonės, fiziniai asmenys, dirbantys pagal verslo liudijimą arba užsiimantys individualia veikla, kurie atitinka smulkiojo ir vidutinio verslo (toliau – SVV) subjekto statusą bei ūkio subjektai, ketinantys pradėti verslą ir (arba) veikiantys iki 1 metų nuo įmonės įregistravimo datos, gali gauti lengvatinę paskolą iki 25 000 Eur, finansuojamą priemonės „Verslumo skatinimo fondas 2014-2020, finansuojamas iš Europos socialinio fondo“ (toliau – VSF2) lėšomis. VSF2 paskolos yra teikiamos ne ilgesniam kaip 120 mėn. laikotarpiui, palūkanų norma – 3 mėn. EURIBOR (10 proc. paskolos daliai) + iki 3 proc. pastovi palūkanų dalis (kredito unijos marža).
                                                             
Norėdami gauti šią paskolą, jūs turėtumėte:
1. Užpildyti verslo plano formą (https://lku.lt/wp-content/uploads/Verslo-plano-forma.xls) kurią, kartu su paraiška paskolai gauti, reikės pateikti artimiausiai kredito unijai iš sąrašo, pateikiamo adresu http://invega.lt/wp-content/uploads/KU-kontaktai2017-1.pdf .
2. Jei Jums reikės pagalbos užpildant verslo planą, yra teikiamos nemokamos individualios konsultacijos dėl verslo plano parengimo ir įgyvendinimo. Konsultantų sąrašą galite rasti adresu http://invega.lt/wp-content/uploads/Konsultuojan%C4%8Di%C5%B3-KU-kontaktai-1-1.pdf .
3. Kai turėsite verslo planą, aptarsite su kredito unija visas finansavimo sąlygas (paskolos terminas, įkeičiamas turtas ir pan.).
4. Jei Jums truks įkeičiamo turto, kredito unija gali kreiptis į INVEGĄ individualios garantijos už Jūsų išduodamą paskolą.
5. Pasirašysite finansavimo sutartį.

Taip pat, gavus VSF2 paskolą, jūs galite gauti dalies darbo užmokesčio išlaidų, mokamų savo darbuotojams, dirbantiems pagal darbo sutartį, kompensaciją pagal INVEGA administruojamą priemonę „Subsidijos verslo pradžiai“.

Norint pasinaudoti šią subsidine priemone, panaudojus VSF2 paskolą, reikia pateikti paraišką INVEGAI adresu http://invega.lt/lt/subsidijos-verslo-pradziai/pildyti-paraiska/.

Informacija apie Subsidijos verslo pradžiai priemonės detales:

Panaudojus VSF2 paskolos lėšas, turite:

A. Darbuotojui mokėti ne mažesnį nei minimalų atlyginimą (nuo 2018 m. sausio 1 d. 400 Eur „ant popieriaus“) visą kompensacijos laikotarpį, kuris yra 12 mėn.
B. Kompensacijos laikotarpis prasidės nuo paraiškos pateikimo dienos (jei ji sutampa su kalendorinio mėnesio 1 d., arba nuo kito mėnesio 1 d.)
C. Nustatytas fiksuotasis įkainis yra 498,48 Eur.
D. Jei jūs (paskolos gavėjas) priklausote prioritetinei grupei, jums kas mėnesį bus kompensuojama 75 proc. fiksuotojo įkainio, jei neprioritetinei – 50 proc. fiksuotojo įkainio (pvz. esate prioritetinės grupės paskolos gavėjas, turite 2 įdarbintus darbuotojus pagal darbo sutartį ir jiems mokate ne mažesnį kaip 400 Eur atlyginimą. Kas mėnesį jums grįš į sąskaitą 747,72 Eur (498,48 Eur x 75 proc. x 2 darb. x 1 mėn.= 747.72 Eur).
E. Jei kažkurį mėnesį (kompensacijos laikotarpiu) darbuotojui bus nesumokėtas bent 400 Eur atlyginimas, to mėnesio kompensaciją už tą darbuotoją = 0 Eur. (pvz. esate prioritetinės grupės paskolos gavėjas, turite 2 įdarbintus darbuotojus pagal darbo sutartį ir jiems mokate ne mažesnį kaip 400 Eur atlyginimą, bet sausio mėnesį 1 darbuotojas sirgo ir jam buvo išmokėtas 200 Eur atlyginimas. Už sausio mėnesį už 2 darbuotojus, iš kurių vienam buvo sumokėtas 400 Eur, o kitam 200 Eur atlyginimas, už sausio mėnesį jums bus sumokėta 373,86 Eur kompensacija (498,48 Eur x 75 proc. x 1 darb. x 1 mėn.= 373,86 Eur)
F. Jei darbuotojui mokėsite didesnį nei 400 Eur atlyginimą, kompensacijos dydis nesikeis, jokio skirtumo nekompensuojama (pvz. esate prioritetinės grupės paskolos gavėjas, turite 2 įdarbintus darbuotojus pagal darbo sutartį ir jiems mokate ne mažesnį kaip 550 Eur atlyginimą. Kas mėnesį jums grįš į sąskaitą 747,72 Eur (498,48 Eur x 75 proc. x 2 darb. x 1 mėn.= 747.72 Eur)
G. Kompensacija yra mokama kas ketvirtį, t. y. vienu pavedimu gausite kompensaciją už 3 kalendorinio ketvirčio mėnesius.
H. Visus duomenis apie SODRAI sumokėtus mokesčius INVEGA gauna automatiniu būdu iš SODROS duomenų bazės, taigi, jums apie priskaičiuotą ir išmokėtą darbo užmokestį jokių duomenų teikti nereikės.
I. SVP paraišką galite pateikti tik tuomet, kai gausite paskolą, ją panaudosite (įsigysite turtą už paskolos lėšas ar panaudosite apyvartinėms lėšoms) ir turėsite įdarbintą bent 1 darbuotoją pagal darbo sutartį.
J. Jei kompensacijos laikotarpiu įdarbinate daugiau darbuotojų pagal darbo sutartį, jums papildomai reikia atsiųsti papildomus dokumentus, mes tuos darbuotojus įtrauksime į kompensaciją nuo papildomų dokumentų pateikimo dienos.
K. Maksimali suma 1 paskolos gavėjui gali būti skirta ne didesnė nei 50 proc. paskolos dydžio (pvz. Jūs gavote paskolą ir panaudojote 20 000 Eur, maksimali galima kompensacijos suma per visą 12 mėn. kompensacijos laikotarpį, už visus darbuotojus, negali būti didesnė nei 10 000 Eur.)
Svarbu!
L. SVP paraiškos pateikimo INVEGAI ir vertinimo metu negalite turėti skolos SODRAI ir VMI.
M. SVP kompensacijos metu – kiekvieno kalendorinio ketvirčio paskutinę dieną negalite turėti skolos SODRAI (kovo 31 d., birželio 30 d., rugsėjo 30 d., gruodžio 31 d.).

Ekspertai

Inga Beiliūnienė

Inga Beiliūnienė

Priemonių valdymo skyriaus vadovė / UAB „Investicijų ir verslo garantijos“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.