...

Kaip gauti paskolą, norint nupirkti veikiantį servisą?

Žinių bazė

2019.11.18

Ar įmanoma gauti paskolą, norint nupirkti veikiantį pelningą verslą? Planuojama pardavimo kaina 55 000 eur. Tai būtų veikiantis autoservisas, kuris dirba pelningai.

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Linas Armalys

Vadovas / „Noviti finance”

Publikavimo data: 2020-01-02 11:05

Paskolų, kurios būtų su tokia panaudojimo paskirtimi, tradiciniai kredituotojai neišduoda. Netgi priešingai: paaiškėjus paskolos panaudojimo paskirčiai, labai tikėtina, kad paskolos...

Publikavimo data: 2020-01-02 11:05

Paskolų, kurios būtų su tokia panaudojimo paskirtimi, tradiciniai kredituotojai neišduoda. Netgi priešingai: paaiškėjus paskolos panaudojimo paskirčiai, labai tikėtina, kad paskolos negausite. Todėl reikia kūrybiškų sprendimų. Kokie jie, priklauso nuo to, ar pirksite verslą kaip fizinis asmuo, ar galbūt jau turite savo verslą ir pirksite naująjį savo įmonės vardu. Kadangi iš klausimo tai nėra aišku, darau prielaidą, kad domitės kaip fizinis asmuo. Todėl yra galimi keli variantai. Jūs galite: 1) gauti nekilnojamuoju turtu užtikrintą paskolą iš kredito unijų ar alternatyvių kredituotojų (be NT užstato tokios sumos Jums gauti nepavyks) ir panaudoti ją minėtam pirkiniui. Tai paprastas, aiškus sprendimas, jei turite ką užstatyti kredituotojui. Tiek kredito unijos, tiek alternatyvūs finansuotojai daugiau dėmesio kreips į užstatą ir mažiau į paskolos panaudojimą; 2) Susirasti verslo partnerį ar verslo angelą, kuris sutiktų nupirkti šį verslą, perduotų Jums jį vystyti ir suteiktų galimybę Jums šį verslą ateityje iš jo išpirkti už dabar sutartą kainą ar formulę. Tokiu būdu tiek Jūsų investuotojas, kuris turi lėšų, bet galbūt nelinkęs pats šį verslą vystyti, tiek Jūs suvaldytumėte rizikas ir pasiektumėte savo tikslus; 3) Sutarti su dabartiniais savininkais, kad įmonę išpirksite iš jų dalimis. Šiam tikslui rekomenduotina susirasti patikėtinį ar advokatą, kuris užtikrintų sandorio skaidrumą ir susitarimo laikymąsi pereinamuoju laikotarpiu. Jeigu turite idėjų, kaip padidinti serviso pelningumą ar galbūt pelningai parduoti nenaudojamą įrangą ar kaip kitaip pakelti jo efektyvumą, tikėtina, išsipirkti šį servisą iš paaugusio jo pelno daug metų netruks. Ši schema turbūt sudėtingiausia, tačiau jeigu pirkėjas labai nori parduoti, o Jūs – nupirkti, tai gali būti abipusiai naudingas sandoris (nors ir išsitempiantis laike bei reikalaujantis tarpininko patikimumui užtikrinti).

Ekspertai

Linas Armalys

Linas Armalys

Vadovas / „Noviti finance”

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.