...

Kaip deklaruoti pajamas dirbant su individualia veikla pagal pažymą?

Žinių bazė

2012.07.11

Noriu įkurti internetinį verslą (ne prekybos). Kadangi dirbsiu su individualia veikla pagal pažymą – kaip reikės apskaičiuoti mokesčius, t.y., kaip deklaruoti pajamas tokiame versle?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Algis Teišerskis

Partneris / Mokesčiai praktikams

Publikavimo data: 2012-07-11 12:53

Jei e-verslu užsiimsite įregistravę individualiąją veiklą, tuomet jums reikės pildyti pajamų ir išlaidų apskaitos žurnalą, taip pat už metus užpildyti...

Publikavimo data: 2012-07-11 12:53

Jei e-verslu užsiimsite įregistravę individualiąją veiklą, tuomet jums reikės pildyti pajamų ir išlaidų apskaitos žurnalą, taip pat už metus užpildyti ir VMI pateikti gyventojų pajamų mokesčio deklaraciją. Deklaracijoje turėsite įrašyti visas pajamas ir visas išlaidas (išskyrus mokesčius Sodrai), (jei pildysite e būdu programa paskaičiuos skirtumą). Jei Jūsų veikloje numatomos nedidelės išlaidos, tuomet galite pasirinkti būdą iš karto priskirti išlaidoms 30 proc. nuo visų pajamų. Pastarųjų išlaidų nereikia pagrįsti dokumentais, o į pajamų-išlaidų apskaitos žurnalą įrašomos tik pajamos.

Mokesčiai: Individualios veiklos pagal pažymą atveju nuo pelno turėsite sumokėti 5% (arba 15% – priklausomai nuo to kuo prekiausite) gyventojų pajamų mokesčio , 19% privalomo sveikatos draudimo bei socialinio draudimo mokesčio. Bendroje sumoje susidarys apie 24-34% mokesčių nuo pajamų-išlaidų skirtumo. Individualią veiklą pagal pažymą galite įregistruoti nuvykę į VMI ir užpildę nustatytos formos prašymą.

Ekspertai

Algis Teišerskis

Algis Teišerskis

Partneris / Mokesčiai praktikams

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.