...

ES finansavimas daržovių auginimui šiltnamiuose pradėti

Žinių bazė

2014.05.13

Sveiki, norėčiau sužinoti, kokiu būdu, iš kur ir ar išvis įmanoma gauti finansavimą neturint įkeičiamo turto ar pakankamai savų lėšų daržovių auginimui šiltnamiuose pradėti. Dviese su draugu (aš studentė jis dirbantis) norėtume auginti daržoves hidroponikos būdu Mažeikių rajone, tam reiktų žemės sklypo, kokybiškų šiltnamių bei įrangos augalų priežiūrai (jokių traktorių ar panašių dalykų, tik vandens varinėjimo sistema). Savo jėgomis galėtume surinkti tik apie 10 tūkst. lt, kas yra itin nedaug tokios srities ūkiui, tad norėčiau sužinoti, kur reikia kreiptis, kokio pobūdžio projektą turėti, kad galėtume gauti finansavimą šiai idėjai pradėti įgyvendinti? Ar išvis įmanoma tai pasiekti, neturint pradinio kapitalo. Tokiu būdu auginamos daržovės būtų ekologiškos, galvojame ir apie galimybę steigti šalia šiltnamių pastatus, kuriuose iškart vyktų daržovių pakavimas tiekimui į parduotuves, supirkimo centrus. Ačiū už informaciją.

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Erika Viltrakienė

Kaimo plėtros ir žuvininkystės programų departamento direktorė / Nacionalinė mokėjimo agentūra

Publikavimo data: 2014-05-13 19:27

Nuo 2014 m. rugsėjo 1 d. bus renkamos paraiškos pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės ,,Ūkio ir verslo...

Publikavimo data: 2014-05-13 19:27

Nuo 2014 m. rugsėjo 1 d. bus renkamos paraiškos pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės ,,Ūkio ir verslo plėtra“ veiklos sritį ,,Parama jaunųjų ūkininkų įsikūrimui“. Paraiškas Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) teritoriniuose paramos administravimo skyriuose bus galima pateikti iki spalio 31 d.
 
Svarbu pažymėti, kad pagal minėtą priemonę paramos gali kreiptis fiziniai asmenys, kurie paraiškos pateikimo dieną yra jaunesni nei 40 metų amžiaus. Pareiškėjai paramos paraiškos pateikimo dieną taip pat turi būti įregistravę ūkininko ūkį ir žemės ūkio valdą, tačiau ne anksčiau kaip 2012 m. rugpjūčio 1 d. Daugiau informacijos apie paramos teikimo sąlygas galite rasti http://www.zum.lt/index.php?403400048

Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį, kad 2014-2020 m. laikotarpio Europos Sąjungos paramos žemės ūkiui ir kaimo plėtrai programoje, kurios projektas jau yra pateiktas Europos Komisijai derinti, yra numatyta parama pagal Ekologinio ūkininkavimo programą.

Tačiau daugiau informacijos apie paramos gavimo sąlygas pagal konkrečią priemonę naujuoju finansiniu laikotarpiu galėsime suteikti tik patvirtinus programos administravimo bei įgyvendinimo taisykles. Kai tik bus patvirtinti nacionaliniai dokumentai, reglamentuojantys paramos administravimą 2014-2020 m. programiniu laikotarpiu, bus atnaujinta informacija NMA interneto svetainėje www.nma.lt. Su programos projektu galite susipažinti http://www.nma.lt/index.php/parama/lietuvos-kaimo-pletros-2014-2020-m-programa/apie-programa/4911

Be to, pažymėtina, kad asmenys, auginantys daržoves, gali gauti tiesiogines išmokas. 2014 m. deklaruojantys žemės ūkio naudmenų ir pasėlių plotus (taip pat uždaro grunto daržoves) vadovavosi Paramos už žemės ūkio naudmenų ir kitus plotus paraiškos ir tiesioginių išmokų administravimo bei kontrolės 2012 m. taisyklėmis. Jas rasti galite adresu www.nma.lt /Parama/Tiesioginės išmokos/Taisyklės/Reikalavimai tiesioginėms išmokoms gauti. Vadovaujantis taisyklėmis, pareiškėjo žemės ūkio valda turi būti įregistruota Lietuvos Respublikos žemės ūkio ir kaimo verslo registre. Mažiausias naudmenų plotas valdoje, kurį gali sudaryti ne mažesni kaip 0,1 ha laukai ir už kurį gali būti mokama pagrindinė išmoka, yra 1 ha. Pareiškėjas turi būti įregistravęs žemės ūkio valdą Lietuvos Respublikos žemės ūkio ir kaimo verslo registre, tačiau neprivalo būti įregistravęs ūkininko ūkio.

Ekspertai

Erika Viltrakienė

Erika Viltrakienė

Kaimo plėtros ir žuvininkystės programų departamento direktorė / Nacionalinė mokėjimo agentūra

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.