...

Ar reikia pildyti FRO457 formą norint priskirti kuro išlaidas leidžiamiems atskaitymams?

Žinių bazė

2015.04.09

Automobilis yra asmeninis, bet naudojamas ir darbo tikslais. Renku kvitus. Kokią didžiausią sumą galiu nurašyti leidžiamiems atskaitymams? Ar reikia pildyti kelionės lapus?

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Publikavimo data: 2015-04-09 15:16

Turto eksploatavimo išlaidų priskyrimą leidžiamiems atskaitymams reglamentuoja Lietuvos Respublikos finansų ministro 2002 m. rugsėjo 25 d. įsakymas Nr. 303 „Dėl...

Publikavimo data: 2015-04-09 15:16

Turto eksploatavimo išlaidų priskyrimą leidžiamiems atskaitymams reglamentuoja Lietuvos Respublikos finansų ministro 2002 m. rugsėjo 25 d. įsakymas Nr. 303 „Dėl nuolatinio Lietuvos gyventojo su individualios veiklos pajamų gavimu susijusių leidžiamų atskaitymų bei jų apskaičiavimo tvarkos patvirtinimo“.

Degalų įsigijimo išlaidas leidžiamiems atskaitymams priskirti galite pagal faktinį sunaudojimą individualioje veikloje tuo atveju, jei automobilis (kuris įsigytas Jūsų vardu arba Jūsų sutuoktinio(-ės), gautas pagal lizingo sutartį, išsinuomotas arba perduotas pagal panaudos sutartį) prieš pradedant naudoti buvo deklaruotas deklaracijoje FR0457 kaip individualios veiklos turtas, ir tuo atveju, jei jį faktiškai naudojate individualioje veikloje.

Dėl maksimalios degalų įsigijimo sumos, kuri gali būti priskiriama leidžiamiems atskaitymams: mokesčių administratorius to nėra nustatęs, tačiau savaime suprantama, kad, priskyrę degalų įsigijimo išlaidas ar dalį jų leidžiamiems atskaitymams, privalote pagrįsti ne tik faktą, kad tokios išlaidos iš tikrųjų buvo patirtos, bet turite pagrįsti ir sunaudotų degalų kiekį individualios veiklos uždirbimui – t.y. turite įrodyti, kokį kiekį degalų išnaudojote vykdydama(-as) individualią veiklą.  Būtent tam tikslui reikia savo pasirinkta ir suprantama forma fiksuoti individualioje veikloje naudojamos transporto priemonės panaudojimo ir degalų suvartojimo duomenis. Degalų sunaudojimo normas galite gyventojas gali pasitvirtinti pats, atsižvelgdamas į gamintojo nurodytus transporto priemonės techninius duomenis arba kontrolines (bazines) kuro sąnaudų normas, patvirtintas Automobilių kuro normų nustatymo metodika, kuri patvirtinta Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro 1995 m. spalio 12 d. įsakymu Nr. 405.

Ekspertai

Kristina Makaveckaitė

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.