...

Ar prekių likutis išskaičiuojamas iš išlaidų?

Žinių bazė

2012.03.06

Norėčiau sužinoti kaip tiksliai apskaičiuoti mokesčius dirbant su individualia veikla. Ar privalome iš pajamų atimti visas atskaitomas išlaidas ir nuo tos sumos mokėti priklausančius mokesčius, ar reikia iš patirtų išlaidų atimti likutį ir tik tada skaičiuoti mokesčius. Mes turime autoservisą ir metų gale mums liko prekių
Taip pat domina ir likučio likimas dirbant prekyboje su individualia veikla. Anksčiau dirbome su patentu, bet persitvarkėme ir dabar dirbame su individualia veikla. Turime dideli prekių likutį. kaip šiuo atveju turėtume pasiskaičiuoti mokesčius. Jei likutį įskaičiuosime į išlaidas ilgai turėsime nuostolingą veiklą.

Ačiū už pagalbą.

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Algis Teišerskis

Partneris / Mokesčiai praktikams

Publikavimo data: 2012-03-06 12:32

Prekių likutis nesiskaičiuoja kaip išlaidos. Dirbant su individualia veikla iš pajamų atimate visas patirtas išlaidas ir nuo likusios sumos skaičiuojate...

Publikavimo data: 2012-03-06 12:32

Prekių likutis nesiskaičiuoja kaip išlaidos. Dirbant su individualia veikla iš pajamų atimate visas patirtas išlaidas ir nuo likusios sumos skaičiuojate mokesčius. Jei metų gale pas Jus sandėlyje liko prekių ar nepanaudotų medžiagų/žaliavų – jų nereikia skaičiuoti kaip išlaidų. Prekių ar žaliavų likutį metų pabaigoje surašykite į inventorizacijos aktą. Likutis persikelia į sekančius metus.
Pavyzdžiui: per metus nupirkote žaliavų už 1000 Lt, bet metų gale, atlikę inventorizaciją, matote, jog liko už 200 Lt. Tuomet Jūsų sąnaudos bus 800 LT. Likusi medžiagų suma persikelia į sekančius metus.

Ekspertai

Algis Teišerskis

Algis Teišerskis

Partneris / Mokesčiai praktikams

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.