...

Ar MB gali užsiimti netiesiogine veikla ir investuoti biržose?

Žinių bazė

2020.03.31

Noriu sužinoti, ar mažoji bendrija gali atsidaryti sąskaitą pas finansų brokerį ir, ten pervedus laisvas įmonės lėšas, jas investuoti akcijų ar valiutų rinkose?
Kokioms įmonės pajamoms būtų priskirtas uždirbtas pelnas ir koks jo apmokestinimas?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Dr. Dalia Foigt-Norvaišienė

Advokatė, teisės patarėja / Nepriklausoma advokatų kontora „COBALT”

Publikavimo data: 2020-04-22 11:16

Laba diena, Remiantis Lietuvos Respublikos mažųjų bendrijų įstatymo 2 straipsniu, mažoji bendrija yra ribotos atsakomybės privatusis juridinis asmuo, o tai...

Publikavimo data: 2020-04-22 11:16

Laba diena, Remiantis Lietuvos Respublikos mažųjų bendrijų įstatymo 2 straipsniu, mažoji bendrija yra ribotos atsakomybės privatusis juridinis asmuo, o tai reiškia, kad mažosios bendrijos nariai savo turtu neatsako už neįvykdytas prievoles. Mažąją bendriją gali steigti nuo 1 iki 10 fizinių asmenų/narių. Visais atvejais, mažojoje bendrijoje negali būti daugiau kaip 10 narių. Mažoji bendrija gali vykdyti bet kokią įstatymų nedraudžiamą veiklą, o tai reiškia, kad mažoji bendrija gali atsidaryti sąskaitą pas finansų brokerį ir ten pervedus laisvas įmonės lėšas jas investuoti akcijų ar valiutų rinkose. Iš tokios veiklos uždirbtas pelnas yra deklaruojamas mažosios bendrijos metinėje pajamų deklaracijoje F priede („Finansinių priemonių pardavimo ar kitokios perleidimo nuosavybėn ir išvestinių finansinių priemonių realizavimo pajamos“). Pažymėtina, kad Lietuvoje galioja 500 Eur dydžio pajamų, gautų iš vertybinių popierių perleidimo, neapmokestinama suma. Jeigu investicinis rezultatas neviršija 500 Eur neapmokestinimo sumos, iš vertybinių popierių pardavimo gautas pajamas reikia rašyti į F1 langelį, o išlaidas jų įsigijimui (įskaitant komisinius mokesčius) – į F2 langelį. Neapmokestinamą sumą viršijančias pajamas reikia įrašyti atitinkamai į F7 ir F8 langelį. Jos apmokestinamos 15% Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) tarifu.

Ekspertai

Dr. Dalia Foigt-Norvaišienė

Dr. Dalia Foigt-Norvaišienė

Advokatė, teisės patarėja / Nepriklausoma advokatų kontora „COBALT”

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.