...

Ar Lietuvoje yra galimybė gauti paramą smulkiam verslui, jei esi studentas arba šiaip jaunas verslininkas?

Žinių bazė

2012.05.28

Norime atidaryti greito maisto restoranėlį viename iš mažesnių Lietuvos miestų ir domimės ar būtų galima gauti kažkokią paramą verslo pradžiai, jei esame jauni verslininkai?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Publikavimo data: 2012-05-28 01:55

Jaunimui iki 29 metų per Verslumo skatinimo fondą (įsteigtą UAB „Investicijų ir verslo garantijos“) teikiamos lengvatinės paskolos iki 86 tūkst....

Publikavimo data: 2012-05-28 01:55

Jaunimui iki 29 metų per Verslumo skatinimo fondą (įsteigtą UAB „Investicijų ir verslo garantijos“) teikiamos lengvatinės paskolos iki 86 tūkst. Lt investicijoms arba apyvartiniam kapitalui finansuoti, kai po tokio finansavimo plečiama smulkiojo ir vidutinio verslo (SVV) veikla, didinamas veiklos efektyvumas ir konkurencingumas.

Paskola turi būti skirta naujam verslui pradėti arba veikiančios įmonės veiklai plėtoti. Jei yra poreikis, paskolų teikimas taip pat gali būti derinamas su pradedančiųjų verslą mokymu ir konsultavimu, pagalba rengiant bei įgyvendinant verslo planus. Įmonės, verslininkai, socialinės įmonės turi būti veikiančios mažiau nei 1 metus.

Paskolos teikiamos palankesnėmis nei rinkos sąlygomis, be to netaikomi jokie administravimo mokesčiai. Šioms paskoloms yra kompensuojama 95 procentai sumokėtų palūkanų ir gali būti suteikta INVEGOS garantija.

Ūkio ministerija taip pat pradėjo vykdyti projektą „Verslo ABC“, kurio metu asmenims, pradedantiems savo verslą ar vykdantiems veiklą ne ilgiau kaip trejus metus, bus teikiamos nemokamos konsultacijos pagrindiniais  verslo organizavimo klausimais. Jie galės nemokamai dalyvauti mokymuose „Verslo pradžia“ ir informaciniuose renginiuose, kuriuose bus pristatomos teisinės, ekonominės bei verslo aplinkos naujienos ir sėkmingo verslo istorijos.

Projektas „Verslo ABC“  jau pradėtas vykdyti Klaipėdos,  Šiaulių, Marijampolės, Tauragės ir Utenos  apskrityse. Birželio mėn. ketinama pasirašyti sutartis dėl projekto „Verslo ABC“ vykdymo dar keturiose Lietuvos apskrityse: Alytaus, Kauno, Panevėžio ir Vilniaus.

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.