...

Ar galima gauti paramą, jaunam žmogui steigiant įmonę?

Žinių bazė

2013.08.11

Esu Andrius man 21m., mokinuosi vienoje iš Lietuvos aukštųjų mokyklų, dieniniame skyriuje. Šiuo metu jau turiu mini versliuka( prekyba ledais ir visa kita), planuoju plėstis, turiu idėjų dėl viešojo maitinimo. Taigi norėčiau pasidomėti ar butų kokia galimybė iš ES ar LT kokiu fondų gauti kokia nors paramą( ne paskolą). Žinoma įkurent įmonę ir samdant darbuotojus. Parama būtų skirta įrengimams pirkti.

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Inga Beiliūnienė

Priemonių valdymo skyriaus vadovė / UAB „Investicijų ir verslo garantijos“

Publikavimo data: 2013-08-11 22:10

Dėl galimybių gauti išorinį finansavimą verslo plėtrai ar pradžiai šiuo metu palankiausios sąlygos pradedančiajam ar jaunam verslui yra sudarytos pagal...

Publikavimo data: 2013-08-11 22:10

Dėl galimybių gauti išorinį finansavimą verslo plėtrai ar pradžiai šiuo metu palankiausios sąlygos pradedančiajam ar jaunam verslui yra sudarytos pagal Verslumo skatinimo priemonę. Dėl paskolų iš Verslumo skatinimo fondo (VSF) gali kreiptis visi fiziniai asmenys, siekiantys pradėti ar jau plėtojantys pradėtą verslą (įmonės iki vienų metų).
Gavusieji VSF paskolą gali ne tik pasinaudoti „Invegos“ garantija (iki 80 proc. paskolos sumos), bet ir susigrąžinti net 95 proc. sumokėtų palūkanų, šias lėšas toliau investuoti į plėtrą.
 
Šių paskolų teikimas yra derinamas su nemokamu pradedančiųjų verslą mokymu ir konsultavimu, pagalba rengiant bei įgyvendinant verslo planus.
Planuojant pradėti verslą dėl šių paskolų galima kreiptis į Lietuvos centrinę kredito uniją arba artimiausią kredito uniją, skambinti nemokamu tel. 8 800 11 211. Daugiau informacijos rasite http://lku.lt/projektas-verslumo-skatinimas/.
 
Jeigu kalbame apie negrąžintiną paramą verslui, šių metų pradžioje pradėta įgyvendinti jaunimo užimtumą skatinanti priemonė „Parama pirmajam darbui“. Pagal šią priemonę darbdavys, įdarbinęs jauną asmenį, turi galimybę kreiptis į „Invegą“ dėl darbo užmokesčio dalies kompensavimo, bet turi pateikti būtinus paramai gauti dokumentus. Darbo užmokesčio, kuris tokiam darbuotojui apskaičiuotas ne anksčiau nei nuo 2012 m. rugpjūčio 1 d., dalis (t. y. 23,3 proc. apskaičiuoto darbo užmokesčio) kompensuojama kas kalendorinį ketvirtį.
 
Daugiau informacijos apie galimybes pradėti ar plėsti verslą, smulkiajam ir vidutiniam verslui siūlomas priemones taip pat galite rasti www.invega.lt.

Ekspertai

Inga Beiliūnienė

Inga Beiliūnienė

Priemonių valdymo skyriaus vadovė / UAB „Investicijų ir verslo garantijos“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.