...

Apyvartinių lėšų finansavimas

Žinių bazė

2020.08.19

Yra poreikis apyvartinėms lėšoms, atsiskaitymamas su tiekėjais, dėl ribotų terminų. Įmonėje taip greitai nesuvaikšto pinigai iš klientų. Ar tam reikėtų paskolos ar kredito linijos? Kas būtų lanksčiau ir kokios galimybės gauti?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Linas Armalys

Vadovas / „Noviti finance”

Publikavimo data: 2020-09-18 12:55

Lanksčiausias produktas šiuo atveju yra kredito linija, tačiau ji gali būti šiek tiek brangesnė ir jos gavimui gali būti keliami...

Publikavimo data: 2020-09-18 12:55

Lanksčiausias produktas šiuo atveju yra kredito linija, tačiau ji gali būti šiek tiek brangesnė ir jos gavimui gali būti keliami aukštesni reikalavimai. Bet kredito linija nėra vienintelė opcija, yra keletas galimybių ir su paskolomis. Pirmoji – imti paskolą su atidėtu jos grąžinimu, t.y., kai paskolą gaunate dabar, o grąžinti ją pradedate tik po, pavyzdžiui, 4 mėnesių laikotarpio – tada, kai yra sezonas ir jūs imate gauti didesnes pajamas. Antra opcija –- naudotis faktoringu – paslauga, kai pardavus prekes su mokėjimo atidėjimu (jei jūsų pirkėjai yra kitos įmonės) sąskaita yra perleidžiama kredituotojui. Tokiu būdų jūs pinigus gaunate iškart, o kredituotojas juos atgauna iš pirkėjo, suėjus sąskaitos apmokėjimo terminui. Trečia opcija, manau viena populiariausių, kuria naudojasi labai daug įmonių, – imti standartinę verslo paskolą ilgesniam laikotarpiui (tokiu būdu mokamos mažesnės mėn. įmokos). Šiuo atveju, jeigu jūs gaunate daugiau pajamų, galite daryti dalinį ar pilną išankstinį paskolos grąžinimą. Dalis kredituotojų netaiko išankstinio paskolos grąžinimo mokesčio, taigi, tokiu atveju, galite būti lankstūs paskola naudotis tol, kol jos reikia mokant nedideles įmokas, o turint laisvų pinigų grąžinti ją anksčiau laiko. Jeigu išsimokant paskolą prireikia papildomos sumos – galite kreiptis dėl paskolos sumos didinimo ir tuomet vėl gausite papildomų lėšų, kurias grąžinti galėsite mokėdami nedideles įmokas.

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.