Žemes ūkio veikla Lietuvoje, o darbas svetur.
2015.03.24
Vykdau žemės ūkio veiklą Lietuvoje. Gavau ilgalaikį darbo pasiūlymą iš užsienio. Užsienyje siūlomos visos socialinės garantijos. Turiu proga padirbeti užsienyje, kad investuoti laėšs i ūkį. Lietuvos istatymai neleidžia vykdyti žemeė ūkio veiklos, jei esu išvykęs į užsienį tuo pačiu laikotarpiu.
Turiu broli, kuris gali prižiūrėti ūkį.
Ka galėtumėt patarti?
Ar man reikėtų brolį įdarbinti kaip darbuotoją ir mokėti visus reikiamus mokesčius į VMI?
O tada as galiu deklaruoti kad esu išvykęs į kitą šalį, bet vykdyti žemės ūkio veiklą Lietuvoje?
Žemes ūkio veiklos uždaryti nenoriu.
Temos: Darbuotojai, Mokesčiai.
Į klausimą atsakė:
Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.
Ekspertai
Eglė Paulauskytė
Advokatė / Advokatės Dianos Višinskienės kontora
Tapk ekspertu
Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!
Advokatė / Advokatės Dianos Višinskienės kontora
Publikavimo data: 2015-03-24 00:46
Pagal Lietuvos Respublikos žemės ūkio, maisto ūkio ir kaimo plėtros įstatymo 2 straipsnio 23 punkte nurodoma, kad žemės ūkio veiklos...
Publikavimo data: 2015-03-24 00:46
Pagal Lietuvos Respublikos žemės ūkio, maisto ūkio ir kaimo plėtros įstatymo 2 straipsnio 23 punkte nurodoma, kad žemės ūkio veiklos subjektas – žemės ūkio veikla arba žemės ūkio ir alternatyviąja veikla užsiimantis fizinis ar juridinis asmuo arba fizinių ar juridinių asmenų grupė, taip pat Lietuvoje registruotas užsienio juridinio asmens filialas, kurių žemės ūkio valda yra įregistruota Lietuvos Respublikos žemės ūkio ir kaimo verslo registre.
Remiantis šio įstatymo formuluotėmis, akivaizdu, jog draudimo fiziniam asmeniui vienu metu verstis keliomis veiklomis skirtingose valstybėse, šis įstatymas nedraudžia.
Iš klausimo neaišku, ar esate įregistravęs ūkininko ūkį. Jei Jūs verčiatės individualia žemės ūkio veikla bei esate įregistravęs ūkininko ūkį, žemės ūkio ir verslo ar ūkinių gyvūnų registre – Jūs turite ūkininko statusą. Remiantis Lietuvos Respublikos ūkininko ūkio įstatymo 2 straipsnio 2 punktu ūkininkas – fizinis asmuo, kuris vienas arba su partneriais verčiasi žemės ūkio veikla ir miškininkyste, o jo ūkis yra įregistruotas Ūkininkų ūkių registre, 3 punkte nurodoma, jog ūkininko partneris – fizinis asmuo (ūkininko sutuoktinis, pilnametis šeimos narys ar kitas fizinis asmuo), kuris kartu su ūkininku verčiasi žemės ūkio veikla ir miškininkyste pagal sudarytą jungtinės veiklos (partnerystės) sutartį. Įstatymas numato, jog ūkininkas arba jo partneris (partneriai) turi turėti Vyriausybės įgaliotos institucijos nustatytą profesinį pasirengimą ūkininkauti, ūkininko partneriai turi būti nurodyti Ūkininkų ūkių registre. Taigi, jei jūsų brolis atitinka minėtame įstatyme nustatytu kriterijus, Jūs galite su juo sudaryti ne darbo, o jungtinės veiklos sutartį. Jei brolis neatitinka ūkininko partneriui nustatytų reikalavimų turi būti sudaroma darbo sutartis. Sudarius darbo sutartį yra mokami šie mokesčiai: gyventojų pajamų mokestis – 15 % (moka darbuotojas), privalomojo sveikatos draudimo įmokos – 3 % (moka darbdavys), 6 % (moka darbuotojas), valstybinio socialinio draudimo įmokos – 27.98% (moka darbdavys), 3 % (moka darbuotojas), 0, 2 % – įmokos į garantinį fondą (moka darbdavys). Dėl šių išvardytų mokesčių apskaičiavimo bei sumokėjimo būsite atsakingas Jūs.
Pažymėtina, kad šioje konsultacijoje pateikiama informacija yra bendro pobūdžio, todėl dėl kiekvieno individualaus atvejo ir išsamios konsultacijos patartina kreiptis į teisininkus.