...

Užsienio piliečio samdymas

Žinių bazė

2013.10.01

Lietuvos įmonė nori samdyti Latvijos pilietį. Asmuo turėtu eiti generalinio direktoriaus pareigas. Šis pilietis kiekvieną dieną važinėtu į darbą ir atgal namo, t.y. jis negyventu Lietuvoje. Kokia sutartį patartumėtė sudaryti, t.y. darbo sutartį ar būtu galima pasirašyti paslaugų sutartį?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Artūras Tukleris

Vyresnysis teisininkas / Advokatų kontora GLIMSTEDT

Publikavimo data: 2013-10-01 17:00

Kadangi planuojamas įdarbinti darbuotojas yra Europos Sąjungos narės pilietis, galiojant laisvo darbuotojo judėjimo principui jo įdarbinimui taikomos tos pačios taisyklės,...

Publikavimo data: 2013-10-01 17:00

Kadangi planuojamas įdarbinti darbuotojas yra Europos Sąjungos narės pilietis, galiojant laisvo darbuotojo judėjimo principui jo įdarbinimui taikomos tos pačios taisyklės, kaip ir Lietuvos piliečio įdarbinimui. 

Suprantame, kad generalinį direktorių ketinama AB ar UAB, todėl šiuo atveju taikytinas Akcinių bendrovių įstatymas. Minėto įstatymo 37 str. 4 d. numatyta, kad su bendrovės vadovu sudaroma darbo sutartis. Sutartį su bendrovės vadovu bendrovės vardu pasirašo valdybos pirmininkas ar kitas valdybos įgaliotas narys (jei valdyba nesudaroma – stebėtojų tarybos pirmininkas ar kitas stebėtojų tarybos įgaliotas narys, o jei nesudaroma ir stebėtojų taryba, visuotinio akcininkų susirinkimo įgaliotas asmuo).

Sutartį su bendrovės vadovu, kuris yra bendrovės valdybos pirmininkas, pasirašo valdybos įgaliotas valdybos narys. Bendrovės vadovą išrinkusiam organui priėmus sprendimą atšaukti vadovą, su juo sudaryta darbo sutartis nutraukiama. Darbo ginčai tarp bendrovės vadovo ir bendrovės nagrinėjami teisme.

Taigi tuo atveju, jeigu generalinį direktorių ketinama įdarbinti AB ar UAB, Lietuvos įstatymas numato pareigą sudaryti darbo sutartį.

Verta paminėti, kad Lietuvoje su įmonės vadovu sudaryti civilinę paslaugų teikimo sutartį galima įsteigus kitos formos pelno siekiantį juridinį asmenį – MB. Būtent Mažųjų bendrijų įstatymo 22 str. 2 d. numato, kad su MB vadovu sudaroma civilinė (paslaugų) sutartis.

Ekspertai

Artūras Tukleris

Artūras Tukleris

Vyresnysis teisininkas / Advokatų kontora GLIMSTEDT

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.