...

Potencialių darbuotojų patikra per Facebook, LinkedIn?

Žinių bazė

2019.07.16

Ar galime apie būsimą kandidatą oficialiai domėtis socialiniuose tinkluose „Facebook“ ir „LinkedIn“, nes tai viešai prieinama informacija?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Martynas Bieliūnas

Vykdantysis partneris / „Privacy Partners“

Premium

Publikavimo data: 2019-11-13 01:04

Pasidomėti konkretaus asmens viešuoju profiliu galima. Kaip visada su asmens duomenimis reikia laikytis skaidrumo: geriausia informuoti kandidatą, kad domėsitės jo...

Publikavimo data: 2019-11-13 01:04

Pasidomėti konkretaus asmens viešuoju profiliu galima. Kaip visada su asmens duomenimis reikia laikytis skaidrumo: geriausia informuoti kandidatą, kad domėsitės jo informacija. Jei radote potencialų kandidatą socialiniuose tinkluose ir į jį kreipėtės, taip pat reikia informuoti, kuriame socialiniame tinkle ir kokią informaciją jūs naudojote (gal jis ar ji norės patikslinti turimą informaciją).

Ko negalima daryti: rinkti didelių informacijos apie asmenis duomenų bazių iš minėtų šaltinių apie tai neinformuojant, kombinuoti tą informaciją kuriant „profilius“ ir pan. Nors informacija yra viešai prieinama, jos negalima naudoti bet kaip (t. y. didelio asmens duomenų kiekio kaupimas gali būti pripažintas neteisėtu).

Ekspertai

Martynas Bieliūnas

Martynas Bieliūnas

Vykdantysis partneris / „Privacy Partners“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.